Val di Fiemme je známou lyžařskou oblastí Itálie. Resort se nachází na východ od dálnice spojující Trento a Bolzano v italském regionu Trentino-Alto Adige. Nachází se zde řada sjezdařských areálů a síť běžkařských tras.

V letech 1991 a 2003 se zde uskutečnilo Mistrovství světa v lyžování. Pravidelně se tu taktéž konají závody Světového poháru v běhu na lyžích. Od roku 2007 je Val di Fiemme dějištěm závěrečných dvou etap série závodů Tour de Ski.

Cimon della Pala ve Val di Fiemme

Cimon della Pala ve Val di Fiemme

Dominantou oblasti je s 2842 metry nad mořem severní masív Latemaru. Pokud sem jedete autem, v zimě se do údolí nevydávejte bez sněhových řetězů.

Ve Val di Fiemme a ve Val di Fassa se rovněž jezdí proslulý běžkařský dálkový závod Marcialonga. Závodu se každoročně účastní tři až čtyři tisíce amatérských lyžařů.

Co nabízí Val di Fiemme

Nad městem Predazzo se nalézá lyžařský areál, kde se dá lyžovat z vrcholu Monte Angelo (2357 metrů nad mořem). Z Predazza lze vyjet dvojsedačkou na Doss Capel (2266 metrů nad mořem), odkud se před vámi otevírá lyžařský karusel pod vrcholem Latemar (2752 metrů nad mořem).

V údolí se rozkládají městečka Cavalese, Pampeago, Obereggen, Predazzo a některá další, dohromady s nepřebernou nabídkou ubytovacích možností.

Centrem dění ve Val di Fiemme je město Cavalese. Místní hotely, ať už ty drahé nebo levnější, poskytují potřebný komfort. Místo si oblíbila zejména ruská klientela. Cavalese je spojeno s tragickou událostí z roku 1998, kdy zde pilot amerického bojového letounu chtěl podletět lanovku, avšak při tomto manévru přesekl lana lanovky, a o život tak přišlo 20 lidí. Nad říčkou Avisío byla potom postavena lanovka nová.

Lyžařský areál nabízí perfektně upravené sjezdovky, množství slunečných dnů a to vše v nádherné okolní přírodě.

Lyžování ve Val di Fiemme

Lyžování ve Val di Fiemme

K dispozici je 106 kilometrů sjezdovek, z toho 41 modrých, 40 červených a 14 černých. Přeprava je zajištěna 10 vleky, 28 sedačkovými a 7 kabinkovými lanovkami, s přepravní kapacitou 73 500 osob za hodinu. Přepravní zařízení patří k nejmodernějším v Evropě.

Zdejší lyžařské terény jsou přizpůsobeny všem skupinám lyžařů. Najdete zde terény lehké, ale také velké procento náročných sjezdovek.

Lyžovat se dá v oblasti Alpe Cermis, kde se nalézá 25 kilometrů tratí nejrůznějších délek a náročnosti. Na tratě Olympia I. a Olympia II. navazuje nově vybudovaná Olympia III.

Milovníci adrenalinových zážitků mohou vyzkoušet sjezd z vrcholu Pala di Santa, který měří 2700 metrů. Kromě toho vede do údolí Obereggen ještě jedna červená trať.

Na své si zde přijdou i milovníci snowboardingu. Téměř v každém areálu objevíte snowpark s kvalitním vybavením a množstvím nejrůznějších překážek a skoků.

Závod Marcialonga

Závod Marcialonga

Běžkaři se mohou zúčastnit proslulého závodu Marcialonga, což je běh na 70 kilometrů po trati, která vede podél toku Avisia údolími Val di Fiemme a Val di Fassa. Závod vede ze severovýchodně položené Moeny přes Predazzo až do Cavelese a kolem tratě se naskýtá nádherná podívaná na okolní krajinu. Závody se konají tradičně poslední lednovou neděli.

Kromě lyžování nabízí resort řadu dalších sportů – sáňkování, bruslení, plavání v bazénu, paragliding, jízdu na sněžných skútrech, výlet na sněžnicích a mnoho dalších.

Mapa Val di Fiemme

Mapa lyžařské oblasti Val di Fiemme s vyobrazením jednotlivých středisek, vleků, sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Val di Fiemme

Mapa Val di Fiemme

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Val di Fiemme

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Val di Fiemme je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Val di Fiemme či Last minute nabídek do Itálie.