Val di Fassa leží mezi městečky Moéna a Camazei v regionu Trentino-Alto Adige. Jedná se o pěknou lyžařskou oblast jižních Dolomit. Val di Fassa je jedním z center známého okruhu Sella Ronda se 120 kilometry propojených sjezdovek. Čekají tu na vás spíše červené, ale špičkově upravené svahy, snowparky, noční lyžování a mnoho dalšího.

Val di Fassa

Val di Fassa

Co nabízí Val di Fassa

Z Moény vede kabinová lanovka přes mezistanici Valbona na vrchol Cuna (2380 metrů nad mořem), kde je napojena na systém vleků a lanovek nad střediskem Bellamonte v sousedním údolí Val di Fiemme.

Postranním údolím se z Moény dostaneme na Passo San Pellegrino v nadmořské výšce 1910 metrů, kde jsou rozsáhlé lyžařské terény na úbočí vrcholů Cuma Uomo (3003 metry nad mořem) a Col Margherita (2513 metrů nad mořem).

Hlouběji v údolí Fassa se rozkládá obec Vigo di Fassa, ze které je možné se po silnici dostat na Passo Costalunga (1750 metrů nad mořem). Zde spatříte po obou stranách průsmyku řadu lanovek a vleků.

Lyžování ve Val di Fassa

Lyžování ve Val di Fassa

Nad obcí Pozza se nalézají lyžařské terény na Buffaure (2020 metrů nad mořem), dosažitelné kabinovou lanovkou.

Obec Campidello spojuje s vrcholem Col Rodella (2485 metrů nad mořem) kabinová lanovka.

Mezi vrcholem a průsmykem Sella se rozprostírají rozsáhlé pláně lyžařsky taktéž hojně využívané.

Z Col Rodella vede do údolí nejdelší sjezdová trať oblasti v délce 6 kilometrů, s převýšením 930 metrů.

Z vesnice Canazei se dostanete kabinovou lanovkou na Pecol (1926 metrů nad mořem). Dále dorazíte sedačkovými lanovkami na pláně vrcholu Belvedere (2423 metry nad mořem). Odtud se dá sjet na průsmyk Pordoi a dále do Arabby.

Val di Fassa v létě

Val di Fassa v létě

Z obce Alba vede kabinová lanovka na vrchol Ciampac (2100 metrů nad mořem) a odtud sedačková lanovka na vrchol Sella Bruneck (2428 metrů nad mořem).

Zimní dovolená v údolí Val di Fassa lyžařům umožňuje každý den využít jinou sjezdovku, jiný lyžařský areál, podle individuálních nároků a svých schopností. Nabídka je zde totiž opravdu široká, takže si vybere skutečně každý.

Mapa Val di Fassa

Mapa lyžařské oblasti Val di Fassa s vyobrazením středisek, vleků, jednotlivých sjezdovek a dalších informací, které se vám při cestě sem budou hodit. Je možné ji zvětšit – stačí na ni kliknout.

Mapa Val di Fassa

Mapa Val di Fassa

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Val di Fassa

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Val di Fassa a nebo další spoustu zájezdů do Itálie. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Val di Fassa a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!