Slyšeli jste již někdy o Kapverdských ostrovech? Znáte je spíše pod názvem Kapverdy?

Možná víte, že toto souostroví se nachází západně od afrických břehů, cirka 1500 km jižně od Kanárských ostrovů v místech, kde vládne velice teplé a příjemné klima po celý rok, které je však poměrně dosti suché, přestože jsou Kapverdské ostrovy obklopeny oceánem.

Není zde sice vyloženě poušť, nicméně úhrnem srážek se k pouštním oblastem Kapverdy dosti přibližují, není tedy překvapením, že zde najdete spíše vyprahlé pláně plné písku než tropický prales :-)

Možná by se tak Kapverdy daly do jisté míry připodobnit k oblíbenému Egyptu, ovšem s tím rozdílem, že jsou to ostrovy :-) Ale nesmíme zapomenout ani na to, že některé z Kapverdských ostrovů tak suché nejsou a najdete na nich i nádhernou bujnou vegetaci.

Z politického hlediska je nutno říct, že Kapverdy patří mezi nejstabilnější demokracie v celé Africe, což mělo za následek i to, že se Kapverdské ostrovy začaly otevírat světu a tedy i turistickému ruchu, který zde zažívá poměrně silný boom. Kapverďané tak patří k jedněm z nejbohatších obyvatel Afriky!

Na Kapverdské ostrovy začaly v posledních letech organizovat zájezdy také české cestovní kanceláře, takže koupit si dneska zájezd na Kapverdské ostrovy není opravdu žádný problém a jelikož dovolená na Kapverdách není nic extrémně drahého, může na zájezd na Kapverdy vyrazit prakticky kdokoli.

Ostrovy vám nabídnou samořejmě především krásné píščité pláže, příjemné slunění, koupání a také několik výletů za místními zajímavostmi. Jste-li větší cestovatel, neváhejte a vyražte na poznávací zájezd na Kapverdské ostrovy, kde se o nich dozvíte mnohem více a uděláte si o Kapverdách lepší obrázek.

V každém případě si ale nejprve nastudujte články, které pro vás o Kapverdách přinášíme. Na MAHALO.cz toho totiž nejen o Kapverdských ostrovech zjistíte opravdu mnoho! :-)