Kapverdské ostrovy patří do pasátového pásma suchých tropů.

Podnebí Kapverdských ostrovů je suché a tropické. Teploty jsou v průběhu celého roku příjemné.  Na plážích někdy může být nepříjemný velmi silný severovýchodní pasát.

Nepravidelné srážky jsou zde v období dešťů od srpna do října. Průměrně spadne na území Kapverdských ostrovů cca 100 – 300 mm srážek. Velmi slabě prší na pobřeží, intenzivněji v horách.

Období sucha trvá od listopadu do července.

Rozdíl mezi teplotami v ročních obdobích není příliš velký. Teploty se pohybují průměrně mezi 20 – 25°C.

Teplota vody dosahuje průměrně 23°C během celého roku. Kapverdské ostrovy leží v oblasti tropických cyklonů, často se zde tedy můžete setkat s „Hurikány Kapverdského typu“, které jsou typické pro oblast Atlantického oceánu v období vrcholné hurikánové sezóny. Tyto hurikány mají původ v tropických vlnách, které vznikají nad pobřežím západní Afriky a putují dále po jižním okraji rozsáhlé Azorské tlakové výše.

Aktuální teploty na Kapverdských ostrovech a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Kapverdských ostrovech

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Kapverdských ostrovech. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

Průměrné srážky na Kapverdských ostrovech

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Kapverdských ostrovech v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech.

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Kapverdských ostrovech

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Kapverdských ostrovech v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

 

 

Průměrný počet slunných hodin během dne na Kapverdských ostrovech

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrného počtu slunných hodin během dne v jednotlivých měsících. Tedy kolik průměrně hodin vám bude v daném měsíci během dne svítit sluníčko 🙂

 

Průměrná teplota moře na Kapverdských ostrovech

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Kapverdských ostrovů pro jednotlivé měsíce roku.

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Kapverdských ostrovech

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů na Kapverdské ostrovy je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů na Kapverdské ostrovy.