Bali je nejvyhledávanějším ostrovem Indonésie. Leží v souostroví Velké Sundy. Je nazýván ostrovem bohů a ostrovem tisíce chrámů. Bali je také jediným mimoindickým hinduistickým místem. Nejznámější a turisticky nejvyhledávanější oblasti jsou Nusa Dua, Kuta a Sanur. Bali se právem stalo synonymem pro vše krásné a exotické. Objevíte tu nádherné pláže olemované palmami, sopky, ale i milé lidi.

Ostrov si zachovává tradici hudby, tance, výtvarného umění, sochařství, architektury, divadla a poezie. Můžete zde být také svědky exotických rituálů. Na ostrově nejsou jen turistická letoviska. Můžete zde navštívit i obdivovat velké množství chrámů. Ostrovu dominuje posvátná hora Gunung Agung, což je sopka a také nejvyšší hora Bali. Podle legendy byla hora stvořena jako střed hinduistického vesmíru.

Bali

Bali

Bali je součástí Indonésie, největšího souostroví na světě s více než 18000 ostrovy. Mezi nimi (konkrétně mezi Jávou a Lombokem) leží ostrov Bali, který patří mezi jedny z nejznámějších destinací na celém světě. Proč tomu tak je? Jednoduše z toho důvodu, že je zde tolik nádherných míst, že z toho jde až hlava kolem. Přírodní scenérie, velice příjemné klima, klidná atmosféra, miliony krásných květin, spousty tajuplných chrámů, zcela úžasné pláže, čisté moře a k tomu všemu příjemné ceny, to vše jsou důvody pro to, že se z Bali stal oblíbený cíl mnoha turistů, kteří si oblíbili zájezdy na Bali a také nezávislých cestovatelů, kteří na Bali hledají svůj exotický ráj.

Západ slunce nad chrámem Pura Ulun Danu Bratan

Západ slunce nad chrámem Pura Ulun Danu Bratan

Atmosféru Bali utváří především příroda, která si na Bali dala opravdu záležet – vysoké hory, hluboká údolí se zářivě zelenými rýžovými políčky či čajovými plantážemi a do toho staré chrámy, které v každém evokují cosi mystického, tajemného. Připočtěte si opravdu přátelské a usměvavé lidi, kteří na Bali žijí, přimyslete si vůni obrovského množství nádherných květin a tisíců vonných tyčinek, které se používají jako součásti všudypřítomných obětin bohům a nebudete daleko od toho, jak to na Bali vypadá.

Hlavním městem ostrova je Densapar. Centrum města vytváří náměstí Puputan, s krásným parkem a monumentem Bajra Sandhi. Hlavním turistickým centrem ostrova je rušné letovisko Kuta a nádherné vnitrozemské město Ubud.

Na Bali se dá každý den strávit nekonečně zajímavými možnostmi. Ubytovat se můžete v pětihvězdičkovém hotelu, v tradičních domcích nebo v neformálním bytě kousek od pláže. Určitě si nenechte ujít ochutnávku balijských jídel.

Démon Barong během tradičních slavností na indonéském ostrově Bali Démon Barong během tradičních slavností na indonéském ostrově Bali

© FiledIMAGE / Shutterstock.com

Balijské tance jsou na ostrově středem života. Obdivovat budete kostýmy a ozdoby, hlavy plné šperků i jedinečné masky. Některé tance, například Kecak, uskutečňují i stovky tanečníků. Tanec Barong je zase soutěží mezi silami dobra a zla. Při troše štěstí zažijete i rituální hypnotický tanec, ve kterém zakleté nymfy pronásledují zlé duchy.

Až zase uslyšíte o Bali, jistě už budete vědět, proč je tak vyhledávané a proč patří mezi nejkrásnější místa na světě. A budete-li se o něm chtít dozvědet více informací, jste na správném místě, pomůžeme vám, aby vaše exotická dovolená na Bali neměla chybu!