Bahamy, krásná pláž…. Ano ano, tak tak nějak začíná známá písnička Miro Žbirky :-) A je to vskutku tak – Bahamy nabízí opravdu nádherné pláže

Tyto ostrůvky jsou jako malinké korálky v Karibiku, které lákají každého cestovatele k jejich prozkoumání. Ostatně vyprávět by o tom mohl Kryštof Kolumbus, který se na nich také porozhlížel po dalším dobrodružství. Od té doby se Bahamy staly známou destinací, přestože k turistickému ruchu, jak jej známe dnes, měly tehdy ještě daleko. Navštěvovali je totiž hlavně piráti, kteří Bahamy využívali k pašování rumu a další podobné existence, které tyto ostrovy měli v oblibě po několik století. Důvodem je samozřejmě jejich skvělá poloha nedaleko břehů Severní Ameriky a také Kuby.

A právě s malou vzdáleností mezi USA (konkrétně Floridou) a Bahamami se pojí největší problém Bahamského souostroví – masový turismus, který zde zažil opravdu obrovský boom. Bahamy jsou dnes plné turistů především z USA, jednotlivé ostrovy nabízí přehršel klasických turistických lákadel a v konečném důsledku tak ze své původní panenské krásy bohužel dost ztratily. Přesto si zachovávájí alespoň částečně skvělou atmosféru karibského ráje, kterou budete schopni plně nasávat, zvlášť pokud nemáte hluboko do kapsy (ano, Bahamy nejsou zrovna levnou destinací).

Přesto si zde to své najde většina cestovatelů – od nádherných karibských pláží, přes nesčetné aktivity jako projížďky na lodích, potápění v moři či překrásných blue holes (tedy v překladu „modrých dírách“), jízdu na kajacích, vyjížďky na koních, golf (a jiné klasické sporty) či oblíbené plážové párty. Jednotlivé ostrovy se přitom mohou i dosti lišit, a to jak atmosférou tak i šíří nabídky služeb. Klasickou volbou je Nassau a nedaleký Paradise Island, které nabízí ten největší turistický „masakr“ se všemi klady i zápory. Na řadě jiných ostrovů najdete větší klid a často i nižší ceny, ovšem i na menších ostrovech začíná pomaloučku polehoučku výstavba velkých luxusních hotelových resortů, které i tyto malinké ostrovy postupně přemění k „obrazu svému“.

Tím však nechci říct, že Bahamy za návštěvu nestojí – naopak, Bahamy jsou opravdu krásné a najdete zde řadu míst, která vám vyrazí dech. Jen je potřeba počítat s tím, že zde rozhodně nebudete sami a že zde nezažijete pocity, které pravděpodobně zažívali objevitelé před stovkami let, kdy byly tyto ostrovy panenské a zcela nedotčené. Lidé, kteří se na Bahamy vydávají s tímto očekáváním, mohou být zklamáni. Pokud se však rozhodnete, že dovolená na Bahamách je pro vás zajímavá a přečtete si články, které na MAHALO.cz nabízíme, budete mít daleko lepší představu o tom, co vám Bahamské souostroví může nabídnout, takže budete určitě schopni si i lépe vybrat vhodný zájezd na Bahamy a vaši dovolenou si rozhodně lépe užijete.

Ať už se pro Bahamy rozhodnete či nikoli, vězte, že podobně jako kdekoli jinde na světě, i zde si můžete najít místo, které byste nejraději nikdy neopustili. A věřte tomu, že na Bahamách takových míst najdete nespočet. Stačí mít jen hlavu a srdce otevřené. Tak neváhejte, ona Miro Žbirkou zmíněná bahamská krásná pláž čeká jen na vás!