Přemýšleli jste někdy nad tím, jak to vypadá v té opravdové Africe? Jaké to musí být v Keni? Co vše se tam dá vidět a zažít? Je toho opravdu HODNĚ!

Od neskutečných odstínů modré barvy indického oceánu, která kontrastuje s širokými bílými plážemi v okolí Mombasy, přes kouzelná jezera zbarvená do růžova těly tisíců plameňáků až po rozeklaná údolí Velké příkopové propadliny, toho Keňa nabízí opravdu nespočet krásného. Ať už chcete poznávat přírodní krásy a nebo má být vaše dovolená v Keni hlavně o lenošení na plážích, budete spokojeni.

Keňská savana

Keňská savana

Jistě znáte záběry obrovských stád zvířat, která migrují po nekonečných pláních Keni a která můžete pozorovat ve světoznámých národních parcích jako Amboseli, Tsavo, Masai Mara, Samburu a řadě dalších. Snem milovníků safari je safari v Keni, neboť národní parky zabírají desetinu rozlohy Keni a vzhledem k její rozloze se jedná o opravdu obrovská území, která Vám nabídnou to nejlepší, co z keňské přírody můžete poznat – od pouští, travnaté nekončící savany až po divoké hory porostlé hlubokými lesy. Poznávací zájezdy do Keni jsou proto samozřejmě zaměřeny především právě na safari, které je pro většinu lidí zážitkem na celý život.

Masajové - nejznámější obyvatelé Afriky

Masajové – nejznámější obyvatelé Afriky

Co se osídlení lidmi týče, je Keňa neméně fascinující – žije zde okolo 40 etnických skupin, mezi nimi Kikujové, Luové a samozřejmě  nelze opomenout světoznámé Masaje, kteří jsou proslulí svým červeným oblečením a napůl nomádským životem zasvěceným pasením stád, který praktikují dodnes.

Říká se, že v Keni naleznete vše, co nabízí Afrika a jsem přesvědčen, že je tomu opravdu tak. Poznejte Keňu s námi!