Národní park Amboseli je druhým nejnavštěvovanějším národním parkem v Keni.

Vznikl roku 1974, jeho předchůdce rezervace Ukamba Game zde byla již v roce 1890. Park je lákavý především tím, že je z něj výhled na nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro (5 985 m.n.m.), která parku vytváří úžasná panoramata.

Sloni v národním parku Amboseli

Sloni v národním parku Amboseli

Nejrozšířenějším zvířetem je slon, ale spatřit můžeme taky desítky druhů ptactva (pelikáni, ibisové, pštrosi, supové či ledňáčci) a jiných savců (hyeny, antilopy, šakalové, buvoli, zebry či žirafy aj.).

Národní park Amboseli patří sice mezi menší parky, ale díky své poloze a celkově snadné dostupnosti patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější keňské národní parky. Park byl založen v roce 1974 i díky vzkvétajícímu pytláctví, které bylo v té době velkým problémem.

Žirafa v národním parku Amboseli

Žirafa v národním parku Amboseli

Území od nepaměti obývají Masajové, jejichž pasoucí se dobytek parku škodí.

Národní park Amboseli dostal své jméno podle stejnojmenného suchého jezera. Okolí jezera je pusté, ale může se pyšnit, díky podzemní vodě, i kvetoucími loukami, palmovými a akáciovými háji, skalnatými oblastmi, bažinami a nekonečnými savanami.

U jezera Amboseli

U jezera Amboseli

Koncentrace zvířat je zde v období sucha poměrně vysoká. Odhaduje se až na 900 slonů ve stádech, mnohdy čítajících i přes sto zvířat. Najdeme tady také buvoly, pakoně, zebry, šakaly, lvy, levharty, gepardy a vzácně i nosorožce dvourohého. Dále hyeny, šakaly a karakuly. Vzácně se vyskytují leopardi a gepardi.

Spousta druhů vodních ptáků je k vidění u jezera Amboseli. Jsou zde plameňáci, ibisi, pelikáni, rybaříci, pštrosi i supi.

Vyschlá a rozpraskaná zem jezera Amboseli

Vyschlá a rozpraskaná zem jezera Amboseli

Do rezervace se můžete dostat z Nairobi buď autobusem, nebo mataty. Pokud máte dobrodružnější povahu, můžete zkusit cestovat pronajatým autem.

Kdy do národního parku Amboseli vyrazit?

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější do národního parku Amboseli vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
anoanoneneneneanoanoanoanonene
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (3 )
  • 100%
  • (3)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Blízká setkání zvířecího druhu :-)

dne 2015-04-16 04:23:58

Nejdřív jsem si myslel, že máme velké štěstí, že nám přes cestu přecházela smečka lvů. Jenže když se pak otočili a přišli prakticky až k našemu jeepu, tak jsme byli všichni v sedmém nebi. Podělaní strachy, ale nadšení z toho, co jsme viděli. Doslova jsme slyšeli jak žvýkají. Stačilo by natáhnout ruku a pohladit si je (respektive si ji nechat ukousnout). Kromě lvů jsme narazili na stádo slonů, zeber a gazel, takže velká spokojenost. Škoda byla jen ta, že Kilimandžáro se ztrácelo v mracích, ale sem tam vykoukl jeho obrys a je to teda pořádný macek :-)Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nejlepší výhled na Mt. Kilimandžáro!

dne 2015-03-08 18:55:36

V národním parku Amboseli jsme byli během doby, kdy byla skvělá viditelnost Mt. Kilimandžáro a musím říct, že jsem moc hezčích pohledů než zde ještě neviděl. V popředí stádo slonů, kteří ožírali listí ze stromů a v pozadí krásný kužel Kilimandžára. Opravdu nádhera, kterou jinde v Keni neuvidíte. Terén je tady docela členitý a příroda se tady dost mění od pouště až po bahnité oblasti s přebytkem vody. Zvířat je tady k vidění spousta, ale hlavní atrakcí jsou rozhodně sloni. Krásný park!Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásy matky přírody v té největší kvalitě

dne 2014-12-14 18:19:34

V Amboseli jsme strávili jen jeden den, ale stálo to rozhodně za to. Výhled na Kilimandžáro a velká spousta divokých zvířat je přesně to co jsme od tohoto národního parku očekávali a v co jsme doufali. Vidět tolik zvířat (a těch krásných a známých, které znám ze ZOO - zebry, žirafy, stáda gazel, slonů, různých kočkovitých šelem) přímo v Africe je prostě skvělý zážitek na celý život.
Samotný národní park má dobrou polohu a je přehledný. Během období sucha toho lze vidět více, protože se zvířata zdržují kolem jezera. Najednou tak před sebou máte celou plejádu druhů ze zvířecí říše a je to pohled za který bych dal všechny peníze, pokud bych na něj mohl koukat pořád. Opravdu krása přírody v tom nejlepším.
Amboseli je ten park, který musíte vidět, když do Keni pojedete. Rozhodně tady neuděláte chybu a jsem si jistý, že budete odjíždět stejně nadšení jako já.Dovolená Národní park Amboseli

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Amboseli: zájezdy nebo Národní park Amboseli: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Amboseli!