Pobřeží v této oblasti lemují krásné bílé pláže a korálové útesy, které vytváří tři zátoky – Watamu Bay, Blue Lagoon a Turtle Bay. Jsou to chráněné části Národního mořského parku Watamu, který je považován za jednu z nejlepších šnorchlovacích a potápěčských oblastí ve východní Africe.

Watamu

Watamu

Watamu navštívil Ernest Hemingway, který byl milovníkem moře a rybolovu, a kterého sem přilákal lov velkých ryb.

Je zde průzračná a nádherně čistá voda. V místních korálových útesech můžete při potápění obdivovat nejen barevné korálové rybky, ale i obrovské kanice, delfíny a žraloky. Pokud se potápět nechcete, můžete podmořský svět sledovat z lodě s proskleným dnem, nebo z malé ponorky.

Na pláži Watamu

Na pláži Watamu

Watamu rozhodně stojí za návštěvu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ráj na zemi!

dne 2015-04-06 21:47:09

Tohle je ráj na zemi, nedá se to říct jinak. Byl jsem tady 2x a pokaždé maximální spokojenost. Doporučuju sem jet spíše v zimě, mezi listopadem a únorem, kdy tady není moc řas. V létě tady bývá hodně řas, že se do nich člověk boří až po kolena :o) Ono to nic neubere na kráse tohohle místa, ale někomu to může vadit. Pro mě to byl zajímavý zážitek, kdy člověk jde do moře a šlape po jemných řasách, které jsou jako koberec. Je to nakonec i docela příjemné. V zimě tady ale je moře naprosto průzračné s písčitým dnem, což většina lidí vyhledává.

Na mnoha místech se tady dají pronajmout lehátka, je tady několik restaurací, kde si můžete dát čerstvě ulovenou rybu a nebo drink. Trošku mi tady pravda vadí výstavba hotelů, která je taková nekoncepční, ale co se dá dělat. Místo je to krásné a pláž Watamu patří mezi světově proslulé pláže. Rozhodně to má své důvody.

Doufám,že se sem podívám i potřetí, tohle místo mám hodně rád.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádhera!

dne 2015-01-09 10:32:18

Dle prodejce, který nám sem zajistil zájezd, je to jedna z nejlepších pláží v Africe. Opravdu se nám tady moc líbilo, strávili jsme zde 4 dny. Pláž byla neuvěřitelně bílá a čistá, voda průzračná, nikdy jsem tak čistou vodu v moři neviděl. Je tady možné dělat řadu vodních sportů, vyrazit na výlet (potápění, šnorchlování, pozorování delfínů, rybaření a další). Jsou tady restaurace, které mají opravdu čerstvé ryby a mořské plody. Krásné východy slunce. Není co dodat, opravdu hezké letovisko, které je navíc velmi klidné, protože není úplně u města.Dovolená Watamu

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Keni a zajímá-li vás přímo destinace Watamu, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Keni a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Keni je bezva!