Je nejstarším národním parkem, který vznikl v roce 1946.

Jeho dostupnost je sice výborná, leží prakticky hned za branami stejnojmenného hlavního keňského města Nairobi, ale bohužel je z něj vidět na továrny a mrakodrapy Nairobi a to dokonalost neporušené přírody celkově ruší.

Národní park Nairobi v Keni

Národní park Nairobi v Keni

I přesto zde můžeme narazit na stovky divokých zvířat. Nejpočetnější skupinou jsou asi ptáci, kterých zde žije na 500 druhů a dále je k vidění zebra, buvol, gazela, lev, hroch, pštros, impala či nosorožec aj.

Národní park Nairobi

Národní park Nairobi

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezký park, nemá na jeho známější konkurenty, ale jinak je prima

dne 2014-11-09 00:40:40

V Nairobi jsem byla celkem 3x, jednou jsem jela do místního národního parku s jednou lokální safari agenturou a bylo to hezké. Tentokrát mne ale jeden známý vzal do parku, kde jsme jeli na prohlídku parku přímo s místními rangery (dá se to zařídit přímo v parku) a bylo to mnohem zajímavější, protože místní rangeři mají daleko větší znalosti a řekli nám daleko víc informací. Obecně se Národní park Nairobi nedá úplně srovnávat s nejznámějšími parky v Keni, ale pokud budete mít v Nairobi čas řekněme 5 hodin a do jiných NP se chystat nebudete, tak je to dobrý způsob, jak se podívat na místní faunu.Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Hezký a zbytečně podceňovaný park

dne 2014-10-26 11:41:33

Podle mě je Národní park v Nairobi trošku podceňovaný proti větším rezervacím, které v Keni turisté obvykle navštěvují (Tsavo, Amboseli, Serengeti). Je sice docela malý, ale zvěře je tady spousta a je šance vidět celou velkou pětku! Je tady navíc možné vidět černé i bílé nosorožce, což není jinde obvyklé. Na druhou strany tady neuvidíte slony, což je trošku škoda. Odvezli jsme si ale hezké fotky lvů, kteří nás nechali přiblížit poměrně hodně blízko, což bylo skvělé. Bydleli jsme v Emakoko, což můžu doporučit, pokud budete mít v plánu cestu do Nairobi.
Asi jediná nevýhoda parku je to, že je blízko tak velkého města jako je Nairobi, takže to místy trošku kazí výhled. Navíc se sem někdy dostane nějaký odpad z města (vítr tu sem tam zanáší plastové sáčky atp), ale to už je bohužel daň za blízkost civilizace.
Myslím, že tento park je zbytečně podceňovaný, podle mne je moc hezký a stojí za návštěvu. Určitě je zbytečné se trmácet přes půlku Keni, když budete v Nairobi a budete chtít vyrazit na safari.Dovolená Národní park Nairobi

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Národní park Nairobi je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Národní park Nairobi či Last minute nabídek do Keni.