Jezero Nakuru je jezero bezodtoké, sodné a alkalické (slabě slané). Do jezera ústí řeky Lamudhiak, Nderit, Njoro, Makalia a také řeka Ngosur.

Je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptáků jako jsou i pelikáni, marabu a další. Ohnivě rudí plameňáci mu propůjčují barvu, takže vypadá jako růžové jezero. Kolorit dokreslují pelikáni a marabu. Žije zde také ohrožený druh nosorožce černého, ale i nosorožce bílého a dále buvoli, prasata bradavičnatá, žirafy, leopardi.

Nakuru

Nakuru

Národní park je oplocen, takže zvířata nikam neutíkají a na relativně malém prostoru je hodně zvěře.

V národním parku Nakuru však k obdivování není jen jezero. Jsou zde rozlehlé pláně pastvin a křovisek, skalnaté srázy a pryžcové a akáciové lesy.

Miliony plameňáků na jezeře Nakuru

Miliony plameňáků na jezeře Nakuru

Oblast jezera Nakuru je však proslulá především pro pozorování obrovského množství plameňáků, kteří vytváří nezapomenutelné scenérie.

Ubytovat se můžete v levných kempech, ale i v drahých Safari Lodges.

Kdy vyrazit k jezeru Nakuru?

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější vyrazit k jezeru Nakuru s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
anoanonenenenenenenenenene
  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Skvělý národní park Nakuru

dne 2015-02-11 21:28:24

Pronajali jsme si za 8000 KES auto s řidičem (cena byla s palivem a vstupným řidiče do parku) s otevřenou střechou a vyrazili ráno do parku. V národním parku Nakuru jsme viděli nosorožce, zebry, žirafy, šakaly, pelikány, opice, bůvoly a spoustu dalších zvířat. Ale nejšílenější byla samozřejmě hejna plameňáků! Za jeden den jsme toho stihli hodně, průvodce byl skvělý, provedl nás celým parkem a řekl nám spoustu zajímavých věcí. Nejlepší bylo, že vždycky někde zastavil a zeptal se třeba - kolik vidíte nosorožců. Ani jednoho. A on jich viděl 5 :D Chvilku stačilo počkat a za chvilku se před námi promenádovali v celé kráse... je vidět, že to tady ti lidi mají opravdu v oku a ví, po čem se koukat.

Na opačném konci parku jsme si udělali zastávku na oběd, který jsme měli sebou, pak jsme si zajeli do místní restaurace na pití - bylo to v době, kdy je největší horko a kdy stejně není moc vidět, protože jsou zvířata schovaná ve stínu.
Průvodce byl vůbec strašně milý a ochotný, bylo na něm vidět, že svou práci má rád a baví ho. Udělal z našeho výletu mnohem větší zážitek!

Pokud z naší zkušenosti mohu doporučit, vemte si dostatek jídla a pití, nezdá se to, ale je to docela náročné. Hodí se vzít si nějaké zmrzlé lahve s vodou, které budou chladit jídlo a hlavně - vydrží delší dobu studené, protože po celém dni v horku pít teplou vodu opravdu není nic moc. Zmrzlé lahve vydrží studené déle a jsou osvěžující. Určitě si vemte taky dostatek opalovacího krému a pořádně se natřete, vemte si klobouk a sluneční brýle. Přibalte si i navlhčené ubrousky, protože je tady hodně prašno, tak ať se máte čím otřít. Dalekohled je samozřejmostí - pokud jej nemáte, domluvte se při zajištování safari, aby vám dalekohled přibalili.

Nakuru je skvělý park, určitě jej doporučuji, pokud už máte Serengeti nebo Masai Maru za sebou a chcete ještě nášup!Dovolená Nakuru

Láká vás Nakuru? Hledáte-li zájezdy do destinace Nakuru, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Nakuru, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.