Park Meru leží na území 870 km2, asi 350 km severovýchodně od Nairobi. Dnes se znovu stává bezpečným místem pro zvířata, ale v nedávné minulosti byl terčem nájezdů pytláků. V současnosti je jedním z nejbohatších obor v zemi. Geografické umístění parku, v oblasti s vysokými dešťovými srážkami, zajišťuje dostatek potravy pro zvěř. Pro návštěvníky to má ale nevýhodu – kvůli vysoké trávě a bažinám jsou zvířata, kromě těch velkých, málo vidět.

Gepard v parku Meru

Gepard v parku Meru

Velkou část parku pokrývá trnitá buš. Můžeme zde vidět 280 druhů ptáků, lva, geparda, slona, hrocha, ale i vzácnou žirafu síťovanou a mnoho dalších.

Turisty málo vyhledávaným místem jsou zbytky deštného pralesa Ngaia Forrest na severovýchodě parku.

Pro turisty bývá zajímavá prohlídka bývalého obydlí manželů Adamsových. Z přírodních krás to jsou Adamsovy vodopády a výhled na Mount Kenyu.

Do parku se můžete dostat automobilem a letecky. Ubytování je možné v kempech nebo ve stanech.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Obrovské stádo slonů, životní zážitek!

dne 2014-12-07 05:07:23

Národní park Meru je moc hezký a je zde k vidění opravdu velká spousta zvířad. Viděli jsme tady zebry, bůvoly, šakaly, orly, pštrosy, hrochy, pár paviánů, nějakou vysokou a tak dále. Největším zážitkem ale bylo pozorování obrovského stáda slonů. Bylo jich podle průvodce přes 100, dohromady tvořili obrovskou masu, jednalo se ale o více samostatných stád. Neuvěřitelný zážitek, tolik slonů jsem ještě nikdy v životě neviděla pohromadě a je to něco, na co budu vzpomínat až do smrti. Nádherná zvířata!
Určitě doporučuji se s průvodcem domlvuit, aby se zdržoval hlavně v oblasti plání na severu parku, protože v jižní části je docela dost porostu, keřů a stromů a v nich není zvířata moc vidět. Viděli jsme tady hlavně antilopy, které tyto oblasti vyhledávají.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Dobrodružství v národním parku Meru

dne 2014-10-29 00:32:48

Národní park Meru jsme navštívili v rámci naší cesty po Keni. Jeli jsme sem autobusem, ale příště bych asi zvážil leteckou dopravu, protože v parku je několik letišť (ale nepředstavujte si velké letiště, jsou to pidi letiště s hliněnou přístávací dráhou uprostřed buše, žádné terminály atp :) ). Cesta busem nám trvala skoro 8 hodin, což bylo hodně náročné. I proto jsme se rozhodli tady strávit více dní a měli zajištěné ubytování v kempu Bwatherongi, což byl zážitek sám o sobě, protože to byla opravdu 100% divočina. Bylo to na úrovni běžných kempů včetně sprch a záchodů nebo otevřené kuchyně. Ale na přespání to stačilo úplně v pohodě a bylo to součást dobrodružství. Největší problém jsme měli s pitnou vodou. V parku se nedala koupit a v kempu tekla voda, která podle mě určitě nebyla pitná. My měli nějaké zásoby, ale příště bych si vzal filtr na čištění vody a byl pak úplně bez starostí. Nutnost je taky mít nějaké baterky nebo čelovky, protože večer je tady tma jako v pytli. V parku jsou údajně lepší možnosti na ubytování, ale to jsme zjistilli až zpětně. Nicméně nějak extra nám to nevadilo, vrátilo nás to do dětských let táborů a podobných aktivit. Navíc jsme ušetřili...
V parku samotném není tolik zvěře jako třeba v Masai Mara nebo Serengeti, ale přesto je tady možné vidět spoustu zvířat a hlavně velká stáda slonů. Je zde údajně hodně druhů ptactva, což jako neodborník neumím posoudit. Výhoda parku Meru je to, že zde není moc turistů, což ve výše zmíněných je naopak největší problém. Nejhezčí oblastí je severní část parku, kde jsou pastviny a obecně je zde více vody. Je tady vidět mnohem víc zvířat než na prašném jihu.
Pobyt v národním parku Meru se nám moc líbil, bylo to velmi dobrodružné. Ale možná právě to dobrodružství (kdy jsme v noci poslouchali vytí hyen a šlapání bůh ví jakých zvířat nedaleko místa, kde jsme spali) z toho udělalo větší zážitek, než to ve skutečnosti byl. Park je ale hezký.Dovolená Meru

Meru je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Meru či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do Keni, stačí kliknout sem a vybrat si :-)