V Keni je teplo po celý rok s dostatkem slunečního svitu. V noci a nad ránem se ochlazuje. Nejteplejší sezona je mezi únorem a březnem, nejchladněji bývá mezi červencem a srpnem. Nejvíce vláhy je ve vyšších nadmořských výškách, kde spadá více srážek.

Keňské podnebí má vliv na osídlení – populace se soustřeďuje v nejvlhčích oblastech země.

Podnebí a počasí je odvislé od zeměpisné polohy území, vzdálenosti od moře nebo velkých jezer, charakteru převládajících větrů.

Obecně se dá říci, že klima je teplé a vlhké na pobřeží, teplé a chladnější v centrálních náhorních plošinách a teplé a suché na severu a východě.

Teploty jsou v Keni většinou stálé. Roční období známá v oblastech mírného pásma zde neexistují, a jen těžko můžeme mluvit o létu a zimě – v Keni se střídají pouze období dešťů a období sucha. Nejdeštivěji je od dubna do června (v této době jsou častým jevem také záplavy) a slabší období dešťů je od října do prosince. Turistické sezóny jsou tu dvě. Ta hlavní trvá od prosince do března a ta druhá od července do listopadu, kdy se zvířata v období sucha přesouvají k napajedlům a lze je dobře pozorovat.

Teploty nad 32°C jsou vzácné kromě míst na pobřeží a ve vnitrozemí, která leží v nižší nadmořské výšce. Nejteplejší oblasti jsou na severovýchodě a západě od jezera Turkana, kde jsou průměrné denní teploty okolo 34°C.

Aktuální teploty v Keni a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty v Keni

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Keni. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší! Hodnoty jsou platné pro Mombasu. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrné srážky v Keni

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Keni v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech a jsou platné pro Mombasu. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Keni

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Keni v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Mombasu.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Keni

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Keni. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Mombasu.

 

 

Průměrná teplota moře v Keni

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Keni (Mombasa) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Keni

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Keni je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Keni.