V Keni je teplo po celý rok s dostatkem slunečního svitu. V noci a nad ránem se ochlazuje. Nejteplejší sezona je mezi únorem a březnem, nejchladněji bývá mezi červencem a srpnem. Nejvíce vláhy je ve vyšších nadmořských výškách, kde spadá více srážek.

Keňské podnebí má vliv na osídlení – populace se soustřeďuje v nejvlhčích oblastech země.

Podnebí a počasí je odvislé od zeměpisné polohy území, vzdálenosti od moře nebo velkých jezer, charakteru převládajících větrů.

Obecně se dá říci, že klima je teplé a vlhké na pobřeží, teplé a chladnější v centrálních náhorních plošinách a teplé a suché na severu a východě.

Teploty jsou v Keni většinou stálé. Roční období známá v oblastech mírného pásma zde neexistují, a jen těžko můžeme mluvit o létu a zimě – v Keni se střídají pouze období dešťů a období sucha. Nejdeštivěji je od dubna do června (v této době jsou častým jevem také záplavy) a slabší období dešťů je od října do prosince. Turistické sezóny jsou tu dvě. Ta hlavní trvá od prosince do března a ta druhá od července do listopadu, kdy se zvířata v období sucha přesouvají k napajedlům a lze je dobře pozorovat.

Teploty nad 32°C jsou vzácné kromě míst na pobřeží a ve vnitrozemí, která leží v nižší nadmořské výšce. Nejteplejší oblasti jsou na severovýchodě a západě od jezera Turkana, kde jsou průměrné denní teploty okolo 34°C.

Aktuální teploty v Keni a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty v Keni

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Keni. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší! Hodnoty jsou platné pro Mombasu. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrné srážky v Keni

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Keni v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech a jsou platné pro Mombasu. Pro jiná místa se mohou výrazně lišit!

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Keni

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Keni v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Mombasu.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Keni

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Keni. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Mombasu.

 

 

Průměrná teplota moře v Keni

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Keni (Mombasa) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Keni

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Keni je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Keni.