Jihozápadně od Srí Lanky v lakadivském moři leží ráj jako žádný jiný, souostroví Maledivy. Maledivy, které se skládají z 26 atolů a více než tisíce překrásných ostrůvků obklopených úchvatnými bělostnými plážemi s kokosovými palmami a nádhernými korálovými útesy, jsou právě proto světoznámou a oblíbenou destinací, kam se dělají krásné zájezdy na Maledivy především pro milovníky klidu a luxusu.

Maledivy Vám slibují nalezení posledního ráje na zemi a pokud je Vaše představa ráje právě v plážích s bílým pískem, omývaných čístým tyrkysovým mořem, tropických zahradách, které doslova explodují barvami mnoha tropických rostlin a fascinujících západech slunce nad otevřeným mořem, které obarví oblohu do tolika odstínů barev, které si snad ani není možné představit, tak pak jsou Maledivy tou pravou destinací, kterou byste měli aspoň jednou za život navštívit, přestože dovolená na Maledivách není zrovna levnou záležitostí.

Antický řecký geograf Ptolemájos popsal Maledivy jako odraz hvězd na hladině moře, známý benátský cestovatel a dobroduh Marco Polo popsal Maledivy jako květ indického oceánu a pro Ibn Batuta, který hodně cestoval během 14. století a na Maledivách žil, pak Maledivy byly jedním z divů světa. Jak byste je popsali vy?

Jisté je jedno – Maledivy jsou opravdovým rájem, který Vás a Vaše očekávání rozhodně nezklame, ať hledáte klid, krásnou přírodu, podmořská dobrodružství či jen vysněný exotický ostrov…