Maledivské souostroví se nachazí v blízkosti rovníku, proto je pro tuto oblast typické slunečné tropické podnebí, s jemným vanutím větrů a vydatnými srážkami. Po celý rok, zde panuje vysoká vzdušná vlhkost která se pohybuje kolem 85% a nejsušším obdobím je leden a únor.

Během roku se zde vyskytují dvě monzunová období a to severovýchodní a jihozápadní.

Severovýchodní monzun (iruvai) trvá od prosince do března. Monzunové proudění ovlivňuje především četnost srážek, jejichž největší výskyt probíhá od června do září, kdy území postihují bouřky a deště. V červnu a červenci převládají zpravidla pouze velmi příjemné, večerní deštíky.

Jihozápadní monzun (hulhangu) trvá od května do listopadu a po dobu jeho trvání můžeme očekávat silný vítr a větší srážky.

Ideální dobou pro návštěvu Malediv je odbobí od listopadu do jara, ale turistická sezóna tu probíhá prakticky celý rok.

Průměrné denní teploty dosahují 27-30°C a v noci neklesnou pod 23°C. Nejteplejšími měsíci je březen a duben, kdy teploty přesahují 32°C a v noci neklesnou pod 27°C. Naopak nejstudenějším měsícem je leden, kdy se teplota přes den pohybuje kolem 25°C a v noci klesají pod 23°C.

Teplota moře je téměř po celý rok stejná a to kolem 27°C.

Maledivy jsou pro své stálé a velice příjemné klima vhodné návštěvě po celý rok a i tento fakt z nich dělá jeden z nejvyhledávanějších exotických rájů na Zemi.

Aktuální teploty na Maledivách a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Maledivách

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Maledivách (graf je platný pro město Malé). Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky na Maledivách

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Maledivách v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech. Všimněte si, že srážky jsou na Maledivách po celý rok jen zanedbatelné!

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Maledivách

V tomto grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Maledivách v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Malé.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Maledivách

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Maledivách. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Malé.

 

 

Průměrná teplota moře na Maledivách

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře na Maledivách (Malé) pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Maledivách

Máme pro vás aktuální zájezdy na Maledivy a taky řadu Last minute dovolených na Maledivách. Tak neváhejte a vyberte si tu nejzajímavější nabídku - dovolená na Maledivách se vám bude líbit!