Kuba je největším karibským ostrovem, ale přesto je v mnoha ohledech zcela jiná, je to jednoduše řešeno zcela netradiční tropický ráj. Najdete zde nádherné písečné pláže, průzračné moře s typicky karibským tyrkysovým nádechem, skvělé a přátelské obyvatele a zajímavá místa k návštěvě. Co ale z Kuby dělá to, čím opravdu je, je její jedinečná atmosféra, nádech něčeho, co v Česku stále ještě dobře pamatujeme a co na jednu stranu dělá z obyvatel Kuby nesvobodné chudáky, ale na stranu druhou jim to umožňuje žít způsobem, který je nám již prakticky zcela zapovězen a který se dá v některých ohledech i závidět.

Kryštof Kolumbus nazval při objevení Kuby v roce 1492 tento hornatý ostrov tím nejkrásnějším kouskem země, na který kdy padl jeho zrak. Až do dnešních dnů je Kuba jedním z nejzajímavějších a nejatraktivnějších ostrovů celého Karibiku, ostatně dovolená na Kubě je pro spoustu lidí stále snem o té pravé exotice a pro mnohé cestovatele je Kuba ten nejvíc „sexy“ ostrov celého světa. Najdete zde totiž opravdu vše, co každý cestovatel hledá a mnohem víc – úchvatnou krajinu, hory, divoká údolí, nekonečná pole s cukrovou třtinou, tabákové plantáže, které do dálky svítí svou překrásnou zelenou barvou v kontrastu s rudě zbarvenou zemí. A kromě toho zde samozřejmě najdete i zmíněné úchvatné karibské pláže, kam můžete svůj zájezd na Kubu namířit i Vy. Co víc si přát? :-)

Největším darem Kuby jsou však její lidé, tak typičtí, usměvaví, pitoreskní a fotogeničtí jako málokde jinde na světě. Představte si ulici s vylepenými plakáty s Che Guevarou, před nimi projíždí nablýskaní staří američtí veteráni jako třeba známý Buick, na chodníku sedí chlapíci hrající na bonga a staříci hrající domino. Představte si skupinky lidí, kteří se hrnou do „la bodegy“ u „la playa“, aby si mohli dát skleničku Mojita zatímco jiní kouří obrovské kubánské doutníky. Představte si rytmy salsy. Tohle je Kuba, jedinečné místo v jedinečném Karibiku, které rozhodně stojí za návštěvu!