Záliv u města Santiago de Cuba, hlídá mohutná pevnost Castillo de San Pedro de la Roca, které místní říkají Castillo del Morro. Pevnost byla vybudována na ochranu města před častými nájezdy pirátů a také jako reakce na mocenské boje o oblast. Od roku 1997, je pevnost Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca) zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO, pro svou vysokou historickou a architektonickou hodnotu.

Vznik pevnosti Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca)

Pevnost Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca) byla vybudována podle návrhu italského vojenského inženýra Juana Bautisty Antonelliho a odtud také pramení velká podobnost s pevností El Morro v Havaně, kterou navrhl ten samý architekt.

Výstavba pevnosti Castillo de San Pedro de la Roca, začala v podstatě již v roce 1590 a byla postupně mnoho let rozšiřována. Definitivně dokončena byla až roku 1700. Vybudována je do strmé skály na východní straně zálivu Bahía de Santiago de Cuba v několika platformách nad sebou, které spojuje mnoho schodišť a padacích mostů. Obehnána je trojnásobnými příkopy.

Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca)

Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca)

Během let však byla pevnost několikrát poškozena zemětřesením a také anglickými vojsky při pokusu o dobytí. Několikrát tedy byla znovu opravována a dostavována.

Od konce 18. století, pevnost sloužila také coby věznice.

Co pevnost Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca) nabízí dnes

Dnes vám pevnost Castillo del Morro nabídne krásný výhled na zátoku (čeká vás ovšem také zdolání mnoha schodů, takže v případě, že máte potíže s pohybovým aparátem, návštěvu raději dobře zvažte) či pirátské muzeum, které mapuje útoky pirátů na město Santiago.

Každý den za soumraku, můžete slyšet salvy z děl na pevnosti, které ohlašují konec dne, což je zajímavý zážitek, který na Kubě můžete prožít.

U pevnosti je také restaurace El Morro s terasou, kde můžete ochutnat kreolskou, ale i mezinárodní kuchyni.

Castillo del Morro

Castillo del Morro

Jak se k pevnosti Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca) dostanete

Pevnost je otevřena každý den a pokud se k ní vydáte z centra města Santiago de Cuba, můžete využít autobusovou linku směrem do Ciudamar. Odtud vás však čeká ještě celkem dlouhá procházka až k pevnosti. Pohodlnější je rozhodně cesta taxíkem.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca)

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca)? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Castillo del Morro (Castillo de San Pedro de la Roca) nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kubu, nebudete litovat!