Koho zajímá vojenská historie, určitě by neměl při návštěvě Havany vynechat návštěvu mohutné vojenské pevnosti El Morro v městské části La Habana del Este. Celý název této pevnosti z roku 1588, je Castillo de los Tres Reyes del Morro a tyčí se na skalnatém výběžku východní strany Havanské zátoky, přímo v ústí přístavu.

Pevnost byla vybudována Španěly k ochraně Havany před vniknutím nepřátel z moře a byla postavena podle návrhu italského architekta, specialisty na vojenské stavby Juana Bautisty Antonelliho. Hrad je postaven ve tvaru nepravidelného mnohoúhelníku a je obklopen skalním příkopem. V roce 1846 byl k pevnosti dostavěn ještě vysoký maják, který plní svou funkci dodnes. Z vrcholu majáku i z ochozů hradu je opravdu nádherný výhled na oceán i na samotnou Havanu.

El Morro El Morro

© Rolf G Wackenberg / Shutterstock.com

Když pevnost El Morro pokořili Angličané, reakcí Španělů byla výstavba nové pevnosti La Cabaña, kterou se již, narozdíl od hradu El Morro, nikomu dobýt nepodařilo. Pevnost La Cabaña naleznete stejně jako pevnost El Morro na východní straně Bahía de la Habana. Ještě než byly vystavěny tyto dvě pevnosti, zastávala obrannou funkci města pevnost Castillo de la Real Fuerza.

Co v pevnosti El Morro uvidíte

Uvnitř hradu El Morro si můžete prohlédnout muzeum mapující válečnou historii Kuby a také muzeum majáků. Zajímavou částí pevnosti je hned při vstupu do hradu padací most.

Jak se k pevnosti El Morro dostanete

Z La Habana Vieja se k pevnosti dostanete nejpohodlněji taxíkem, protože je potřeba projet tunelem pod zálivem Bahía de la Habana, který spojuje Starou Havanu s protilehlým břehem kanálu. Odvážnější z vás mohou využít i levnější autobusovou dopravu, ale vzhledem k dosti chabému značení autobusů je to trošku složitější varianta.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená El Morro

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace El Morro je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace El Morro či Last minute nabídek na Kubu.