V roce 1558 se začala na ochranu města Havana, budovat pevnost Castillo de la Real Fuerza a to v místech pozůstatků staré pevnosti Fuerza Vieja, která byla zničena francouzskými korzáry. Původně byla mohutná pevnost, která je obehnána širokým vodním příkopem, postavena na ochranu před piráty. Později se bohužel ukázalo, že nemá právě vhodnou strategickou pozici a nakonec nebyla vhodná ani k dalším záměrům, coby muniční sklad a kasárna.

Castillo de la Real Fuerza, kterou uvidíte už od náměstí Plaza de Armas, je jedna z nejstarších pevností Latinské Ameriky a vůbec nejstarší pevnost na Kubě. Od roku 1982, je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Castillo de la Real Fuerza

Castillo de la Real Fuerza

Muzea v pevnosti Castillo de la Real Fuerza

Dnes pevnost slouží jako sídlo hned několik muzeí. Od muzea kubánské keramiky, po muzeum s námořnickou tématikou, kde si můžete prohlédnout modely lodí z doby Kryštofa Kolumba až po současnost.

La Giraldilla

Na jedné z věží pevnosti, je možno vidět symbol Havany, bronzovou sošku La Giraldilla. Autorem sošky je Jerome Martin Pinzon a předlohou byla La Giralda v Seville. Nicméně La Giraldilla v Havaně, byla vytvořena na počest Isabel de Bobadilla y Peñalosa. Dle legendy Isabel de Bobadilla, byla manželkou tehdejšího guvernéra Kuby Hernanda de Soto. Když se Hernando de Soto snažil dobýt Floridu, Isabel zde na něj čekala několik let a vyhlížela návrat jeho flotily, než se dozvěděla o jeho smrti.

Soška La Giraldilla na věži hradu Castillo de la Real Fuerza

Soška La Giraldilla na věži hradu Castillo de la Real Fuerza

V pevnosti dnes uvidíte jen repliku sošky, originál je uložen v Havaně v Městském muzeu se sídlem v Palacio de los Capitanes Generales na Plaza de Armas.

Zajímavosti v blízkosti pevnosti Castillo de la Real Fuerza

Budete-li chtít navštívit městské muzeum Museo de la Ciudad, které mapuje koloniální historii Havany, budete to mít z pevnosti Castillo de la Real Fuerza opravdu jen kousek. Vydejte se od pevnosti směrem k parčíku uprostřed náměstí. Když jej obejdete, dostanete se k bývalé rezidenci španělských guvernérů, která dnes slouží jako muzeum.

Hradby a vodní příkop hradu Castillo de la Real Fuerza Hradby a vodní příkop hradu Castillo de la Real Fuerza

© valeriiaarnaud / Shutterstock.com

Hned na dvoře uvidíte sochu Kryštofa Kolumba, uvnitř pak množství památek z koloniálního období. Jeden z pokojů svou expozicí dokumentuje období bojů za nezávislost, vidět tady můžete třeba i první kubánskou vlajku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Castillo de la Real Fuerza

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Castillo de la Real Fuerza? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Castillo de la Real Fuerza nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy na Kubu, nebudete litovat!