Městské muzeum Museo de la Ciudad, komplexně mapující historii Havany, naleznete v bývalé rezidenci španělských guvernérů (Palacio de los Capitanes Generales), kde sídlí od roku 1968. Blízko to sem budete mít jak z pevnosti Castillo de la Real Fuerza, tak i z Plaza de la Catedral, ale hlavně z náměstí Plaza de Armas. Majestátní barokní budovu Palacio de los Capitanes Generales naleznete totiž právě za západní částí náměstí Plaza de Armas.

Palacio de los Capitanes Generales Palacio de los Capitanes Generales

© Matyas Rehak / Shutterstock.com

Co Museo de la Ciudad nabízí

Hned po vstupu na nádvoří uvidíte bílou mramorovou sochu Kryštofa Kolumba na podstavci. Uvnitř budovy na vás pak čeká množství památek z koloniálního období, dobový nábytek, vojenské uniformy či staré koňské povozy. Dále pak také různé fotografie a jeden z pokojů svou expozicí dokumentuje také období bojů za nezávislost. Vidět tady můžete třeba i první kubánskou vlajku.

Museo de la Ciudad Museo de la Ciudad

© Matyas Rehak / Shutterstock.com

Budova Palacio de los Capitanes Generales

Zajímavé však nejsou jen expozice muzea, ale i samotná budova, ve které Museo de la Ciudad sídlí. Materiál, který byl při její stavbě použit, je nejlepší kvality a množství bylo dovezeno na Kubu z Evropy, např. ze španělské Malagy či italského Janova.

Plány na stavbu vznikly již v roce 1773 a se stavbou se začalo v roce 1776. Práci na stavbě však odváděli otroci a její plánovaná dostavba se postupně protahovala. Dokončena tak byla až v roce 1792.

Nádvoří v Palacio de los Capitanes Generales

Nádvoří v Palacio de los Capitanes Generales

Jako sídlo koloniálních guvernérů sloužila až do roku 1898. V letech 1899 až 1902 zde sídlili američtí vojenští guvernéři a od roku 1902 do roku 1920 zde bylo sídlo prezidenta. V dalších letech pak budova sloužila jako kanceláře městské rady a od roku 1968 zde sídlí muzeum Museo de la Ciudad.

Budova, která stojí v místě bývalé katedrály, je čtvercového tvaru s velkým centrálním nádvořím uvnitř. Postavena je v barokním slohu. Krásné jsou arkády s vysokými sloupy v čelní části budovy. V kamenech si také můžete všimnout vložených mořských fosilií. Budova Palacio de los Capitanes Generales je opravdu krásným zástupcem španělské architektury v Latinské Americe.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Museo de la Ciudad

Dovolená v destinaci Museo de la Ciudad? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů na Kubu a vyberte si ze všech dostupných možností!