Jižně od Mayarí, v provincii Holguín leží Birán, rodiště Fidela a Raúla Castra. A jako rodiště těchto dvou významných osobností bylo město v roce 2009 prohlášeno za národní památku Kuby.

Usedlost Finca las Manacas v městečku Birán

Usedlost Finca las Manacas ve městě Birán, která dnes slouží jako muzeum, založil v roce 1915 otec Fidela a Raúla, Ángel Castro Argiz. Postupem času, zde vytvořil centrum oblasti, ve které se pěstovala cukrová třtina a choval se zde také dobytek.

Usedlost Finca las Manacas (rodný dům Fidela Castra) v městečku Birán Usedlost Finca las Manacas (rodný dům Fidela Castra) v městečku Birán

© Christian Rantanplan, www.youtube.com/channel/UCKFWc2wK-HlXO-fnBTFykRA

V malebném prostředí, na úpatí pohoří Sierra Cristal vyrůstalo 7 dětí Ángela Castra a jeho druhé ženy Liny. Mezi nimi i Fidel Castro, který se později s otcem názorově neshodl a otec ho z domu vykázal.

Jakmile se Fidel dostal k moci, byla rodinná usedlost Finca las Manacas ve městě Birán znárodněna. Dokonce se plánovalo, že zde bude vybudována velká přehradní nádrž, ale z těchto plánů nakonec sešlo. Až do roku 2002 bylo toto místo pro veřejnost nepřístupné. V témže roce pak proběhla rekonstrukce farmy a brány se otevřely i veřejnosti a návštěvníkům Kuby.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Birán

Birán je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Birán či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy na Kubu, stačí kliknout sem a vybrat si :-)