V severovýchodní části Kuby leží jedna z nejrozmanitějších provincií ostrova – Holguín. Najdete zde hory, úrodné nížiny, lesy, historické památky i množství hezkých pláží. Dříve se celé východní oblasti, na které se dnes rozkládají provincie Holguín, Las Tunas, Granma, Santiago de Cuba a Guantanámo, říkalo Oriente. Až později byla oblast rozdělena do nynějších správních celků.

Krásná pláž provincie Holguín

Krásná pláž provincie Holguín

Historie provincie Holguín

Historie Holguínu sahá až do roku 1492, kdy se 27. října u břehů zátoky Bahía de Bariay vylodil Kryštof Kolumbus (dnes tam tuto událost připomíná pomník). A právě na tomto místě pronesl památnou větu: „Nikdy jsem nespatřil nic krásnějšího“. Z toho je jasně patrné, jak moc ho toto místo okouzlilo.

Dalším významným mezníkem v rozvoji oblasti dnešního Holguínu se stal rok 1523, kdy kapitán a španělský kolonizátor García Holguín v provincii založil hlavní město San Isidoro de Holguín, které dodnes připomíná toto období koloniální architekturou a kterému se zkráceně říká stejně jako celé provincii – tedy prostě jen Holguín.

Holguín dnes

V současné době provincie profituje zejména ze zemědělství, pěstuje se zde cukrová třtina, citrusy, tabák a tolik potřebný přístup k penězům zajišťuje i chov dobytka či těžba niklu. Rozšířený je zde rovněž rybolov.

San Isidoro de Holguín

San Isidoro de Holguín

Svou úlohu v provincii ale samozřejmě hraje i cestovní ruch. Ostatně, provincie Holguín má celkem 350 kilometrů mořského pobřeží a láká turisty mnoha krásnými plážemi, jakými jsou Playa Esmeralda, údajně jedna z nejkrásnějších pláží Kuby a dále pak pláže Don Ligo, Del Matcedo a hlavně Guardalavaca.

Zajímavá místa provincie Holguín

Pláže a hlavní město San Isidoro de Holguín však nejsou jediným cílem turistů v provincii. Za návštěvu rozhodně stojí také indiánské pohřebiště a muzeum El Chorro de Maíta či indiánská vesnice Campina Taina, přírodní park Bahía de Naranjo, kde můžete obdivovat delfinárium, rybářské městečko Gibara se starobylou pevností a několika muzei či město Birán, rodiště bratrů Fidela a Raúla Castra. Pod provincii spadá rovněž ostrůvek Cayo Saetía, který je nejen luxusním letoviskem s bělostnými plážemi, ale také oblíbenou loveckou oblastí.

Gibara

Gibara

Letecká doprava do Holguínu

Vzhledem k tomu, že je Holguín třetím nejvýznamnějším turistickým regionem Kuby, funguje zde samozřejmě mezinárodní letiště (Frank Pais), které se nachází jižně od hlavního města Holguín. Na tomto letišti se odbavují jak lety vnitrostátní tak i mezinárodní.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásná pláž, ale docela daleko od Havany

dne 2015-04-12 00:42:03

Holguin je hezké město, my bydleli na Playa Pesquero, která má nádhernou pláž, ale je to tady jinak docela malinké a není tady moc co dělat. Na odpočinek super. Dobré jsou výlety do okolních letovisek, je to tady moc krásné. Výlet do Havany stál za to, ale cesta byla hodně dlouhá, je to docela daleko.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Holguín je oblast s hromadou věcí k dělání!

dne 2015-01-18 18:04:54

V okolí Holguínu (docela hezké město, kde ale není moc zajímavostí) je docela hodně věcí, které stojí za prozkoumání. Samozřejmě na sever od města je několik krásných pláží, které patří mezi nejlepší na Kubě. Výhoda je ta, že zde není mnoho hotelů, takže pláže jsou klidnější bez davů. Místní jsou velice přátelští a nikterak turisty neobtěžují. Na plážích je možné podniknout řadu věcí, především vodní sporty a různé výlety za šnorchlováním, potápěním a podobně.
Kromě pláží je v této oblasti také velice hezké delfinárium (v Cayo Naranjo), které určitě doporučuju navštívit. Dále se mi moc líbil ecopark Rocazul a zajímavá byla také tradiční vesnice indiánů Taina, kterou najdete pod názvem Campina Taina.
Samozřejmě do Havany je to daleko, ale pokud chcete vidět hezkou kubánskou (karibskou) architekturu, zajeďte si do relativně nedalekého Santiago de Cuba, což je moc hezké město.
Prostě je tady opravdu hodně co dělat, jen počítejte s tím, že Kuba je velký ostrov, takže přesuny zaberou trošku času.Dovolená Provincie Holguín

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Provincie Holguín a nebo další spoustu zájezdů na Kubu. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Provincie Holguín a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!