Hlavním městem provincie Holguín v severovýchodní části Kuby je město San Isidoro de Holguín (používá se zkráceně jen Holguín), které je často nazýváno jako „město parků“, a to díky velkým plochám městské zeleně tvořené 4 parky.

Hlavním parkem a zároveň náměstím je Parque Calixto García, který lemuje množství koloniálních budov. Zajímavým místem je i náměstí Plaza de la Marqueta, kde dříve bývalo tržiště (z budovy tržnice, která zde byla od roku 1848, zůstaly dnes jen ruiny).

Ačkoliv je Holguín město poměrně velké, jeho centrum bez problémů projdete pěšky. Využít můžete i službu bicitaxi či koňské povozy. A těžká není ani orientace, vzhledem k tomu, že ulice v centru města mají tvar šachovnice (tedy podobně jako v USA, kde má většina měst ulice kolmo na sebe).

San Isidoro de Holguín

San Isidoro de Holguín

Turisty sem láká májová pouť Romería del Mayo a festival Fiesta de la Cultura Iberoamericana, který se pravidelně koná v říjnu.

Vznik města San Isidoro de Holguín

Město San Isidoro de Holguín vzniklo roku 1523 a název mu dal kapitán García Holguín, španělský kolonizátor, který měl velký podíl na rozvoji celé provincie. Datum vzniku města samo o sobě napovídá, že má Holguín bohatou minulost a pyšní se krásnou koloniální architekturou, kterou můžete vidět třeba na dříve zmiňovaném náměstí Parque Calixto García. Velmi hezkou stavbou v centru města je také neoklasicistní katedrála La Catedral de la San Isidoro z roku 1720, která byla zasvěcena patronovi města. Dnes vedle ní stojí socha Jana Pavla II.

Parque Calixto García Parque Calixto García

© Tony Zelenoff / Shutterstock.com

Muzea v San Isidoro de Holguín

V Holguínu nepřijdou zkrátka ani ti z vás, které kromě koloniálních památek, láká i návštěva muzeí. V neoklasicistní budově La Periquera na vás čeká muzeum místní historie – Museo Provincial de Holguín. Nejvzácnějším exponátem tohoto muzea je tzv. Hacha de Holguín (sekyra, v podobě lidské hlavy). Navštívit můžete také Museo de Historia Natural, kde pro změnu uvidíte obsáhlou sbírkou vycpaných zvířat a mušlí.

Koňské povozy v San Isidoro de Holguín Koňské povozy v San Isidoro de Holguín

© alexsvirid / Shutterstock.com

Výroba varhan

Při procházce městem San Isidoro de Holguín možná odněkud zaslechnete zvuk mechanických varhan, jejichž výroba se stala v Holguínu tradicí. Pokud se budete chtít podívat, kde se tyto hudební nástroje vyrábějí, zamiřte do místní továrny Fabrica de Organos, na kterou narazíte při výjezdu z města směrem na přístavní městečko Gibara.

Loma de la Cruz, poznávací znamení Holguínu

Krásný pohled na město San Isidoro de Holguín si můžete vychutnat, pokud vyrazíte na 275 metrů vysokou horu Loma de la Cruz (Kopec sv. Kříže), na jejímž vrcholku stojí obrovský dřevěný kříž. K němu se můžete vydat buď pěšky po 458 schodech nebo autem ze zadní strany kopce.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená San Isidoro de Holguín

Zaujal vás náš článek o destinaci San Isidoro de Holguín na Kubě? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které San Isidoro de Holguín nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená na Kubě je skvělá volba!