Víte, že podle všech známých skutečností všichni lidé zřejmě pochází z oblasti dnešní Tanzánie? Pokud ne, představte si s námi, jak Tanzánie vypadá a zkuste i díky našemu webu tuto naši pradávnou domovinu lépe poznat, než Vás dovolená v Tanzánii na tolik naláká, že na ni opravdu vyrazíte.

Zavřete oči a zkuste si představit, jak podle Vás vypadá pravá Afrika. Představte si obrovské stádo divokých zvířat, které běží nekonečnou savanou a narazí na řeku plnou krokodýlů, kterou musí překonat. Představte si, že na pozadí celé této scény stojí majestání Kilimandžáro se svou typickou bílou sněhovou čepičkou, které jakoby vyrůstá z roviny do obrovské výšky. A nyní do představy zakomponujte skupinku vysokých postav v červeném oblečení – ano, jsou to známí Masajští bojovníci, kteří putují krajinou! Přeneste se nyní o něco víc na východ, směrem k překrásně vonícímu ostrovu Zanzibar, který je také zcela po právu nazýván ostrovem koření a představte si nádherné pláže omývané průzračnou tyrkysovou vodou, s bílým pískem a kokosovými palmami. Zaposlouchejte se do šumění moře, nasajte vůni této exotické dálky a odpočívejte. Právě jste v Tanzánii.

Tanzánie Vám nabízí jedny z nejkrásnějších národních parků nejen v Africe, ale na celém světě. Pláně a nekonečné savany národního parku Serengeti jsou považovány za nejlepší místo, kde lze pozorovat migrace obrovských, milionových stád volně žijících zvířat. Poblíž na svazích kráteru a stejnojmenného národního parku Ngorongoro najdete jednu z největších populací afrických zvířat, kterou můžete pozorovat na jednom z mnoha safari výletů, které se zde pořádají a na chvíli se tak stát součástí této úchvatné přírodní scenérie, která se Vám navždy zapíše do paměti.

Až budete mít dost safari a budete-li mít dostatek odvahy, vydejte se na nejvyšší africkou horu Kilimandžáro, která je symbolem nejen Tanzánie, ale také celé Afriky. Třeba cestou po Tanzánii poznáte část ze 120 různých etnických skupin, které vytváří jedinečnou multikulturní skupinu, ze které jsou nám nejznámější asi zmínění Masajové.

A pokud si budete chtít odpočinout, vydejte se do plážových destinací na březích Indického oceánu, nebudete zklamaní. Zájezdy do Tanzánie jsou různorodé a vybere si z nich opravdu každý.

Tanzánie toho nabízí dost a dost pro všechny, tak neváhejte a vyražte ji poznat na vlastní oči, je to zážitek, na který budete rádi vzpomínat!