Srí Lanku řada lidí považuje za perlu Asie, řada dalších za nejkrásnější ostrov světa. Mají pravdu?Tento tropický ostrov leží v Indickém oceánu a jeho historie sahá až do počátku věků. Je to místo, kde můžete hledat duši Budhismu a kde naleznete také překrásnou, nezkaženou a bohatou přírodu se všemi jejími krásami. Dovolená na Srí Lance je jednoduše řečeno zážitkem na celý život.

Pouze několik míst na světě může cestovatelům nabídnout tak nezapomenutelnou kombinaci úchvatných scenérií, panenských pláží, překrásných historických míst, tajuplné atmosféry a přátelských lidí. Zvlášť na tak malém prostoru, kde najdete hned 8 míst, která jsou zapsána do seznamu UNESCO, velké množství chrámů, krásných měst, fantastických pláží, neuvěřitelně zelených čajových plantáží a ohromně milých a vstřícných lidí.

Srí Lanka je ostrov magických rozměrů a ať už jí znáte pod historickými názvy Serendib, Taprobane nebo Cejlon, vždy Vám nabídne mnohem více, než od ní očekáváte a je přitom jedno, zda sem jedete pouze relaxovat na krásných plážích indického oceánu a nebo ji hodláte procestovat křížem krážem – ostatně poznávací zájezdy na Srí Lanku jsou velice oblíbené a důvody jsou zřejmé, tolik krásy na jednom místě a vše přitom stále ještě nezkažené turismem, se dnes vidí málokde na světě.

Takže ano, ti, kteří tvrdí, že se jedná o jedno z nejkrásnějších míst planety mají rozhodně pravdu a je na Vás, abyste Srí Lanku poznali a dali jim za pravdu. Doufám, že Vám k tomu náš web pomůže!