Tenhle „přílepek Indie“, jak Srí Lanku očastoval můj kamarád, je v seznamu oblíbených míst světa u řady cestovatelů opravdu HODNĚ vysoko. K „přílepku“ má přitom skutečně daleko, protože na rozdíl od Indie zde na spoustě míst najdete doslova božský klid a nezkaženou přírodu. Nicméně ano, musím dát kamarádovi za pravdu v tom, že Srí Lanka je od Indie opravdu vzdálená co by kamenem dohodil a v mnoha ohledech jsou si i podobné 🙂

Pláž v letovisku Koggala

Pláž v letovisku Koggala

Srí Lanka je opravdovým unikátem mezi celou řadou dalších světových destinací, kam se dá vyrazit na dovolenou. Hrůzná válka, která zde ještě před nedávnem řádila, měla alespoň jeden pozitivní dopad – zachovala Srí Lanku neporušenou, nezničenou turismem a tak zde dnes lidé naleznou přírodu, lidi a místa ve stavu, v jakém by na podobném ostrově s méně pohnutou historií kdekoli jinde na světě prostě nevydrželi. Zájezdy na Srí Lanku vám umožní poznat tento neuvěřitelný ostrov do detailu, ale preferujete-li plážové radovánky, Srí Lanka vás také rozhodně nezklame.

Sloní sirotčinec Pinnawala

Sloní sirotčinec Pinnawala

Z tohoto ostrůvku se tak stal cestovatelský klenot, který nabízí působivou škálu lákadel – od překrásných pláží, z nichž celá řada ještě stále nebyla turisty objevena (zkuste pláže severně od Národního parku Yala či okolo Trincomalee – zde obvykle nenajdete prakticky žádné turisty! A o moc hůře na tom není ani řada pláží na jihu Srí Lanky), palmových hájů, přes kouzelná horská městečka, úchvatné horské scenérie až po neskutečně zelené čajové plantáže. Když k tomu připočtete bohatou faunu, velice příjemné obyvatele a fantasticky nízké ceny prakticky za cokoli (se smutnou výjimkou předraženého turistického vstupného na ty nejznámější památky a místa), máte ze Srí Lanky ideální místo, kde se dá strávit krásná dovolená.

Sigiriya (Lví skála)

Sigiriya (Lví skála)

A chcete-li znát poslední velkou výhodu Srí Lanky, pak vězte, že se na ni dá cestovat po celý rok. Vždy je totiž jedna polovina ostrova vhodná pro cestování, i když na druhé polovině zrovna monzun přináší srážky. No řekněte sami – není to prostě ráj? 🙂

Ať už se rozhodnete cestovat na Srí Lanku jakkoli a v jakémkoli ročním období, neváhejte ani minutu a jeďte, nebudete litovat! A snad Vám náš web pomůže k tomu, aby Vaše exotická dovolená na Srí Lance byla co nejlepší.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Srí Lance

Chcete-li koupit dovolenou na Srí Lanku, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů na Srí Lanku a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená na Srí Lance je bezva!