Tunisko, země plná skvělých lidí, nádherných pláží, pouští a také památek. Tunisko nabízí vše, co by si turista mohl přát – sever země je zelený s příjemným klimatem u Středozemního moře a jih je exotická pouštní krajina, která ve vás bude vyvolávat pocity, že jste se stali součástí pohádek tisíce a jedné noci. Ať už chcete strávit dovolenou u moře a nebo rádi poznáváte, Tunisko vám vaše sny dokáže bez pochyby splnit.

Krása Tuniska spočívá v tom, že nabízí mix evropské a středovýchodní kultury, který v kombinaci s opravdu bohatou historií a nádhernou přírodou tvoří zcela jedinečnou atmosféru, kterou na světě dokáte napodobit jen velice málo zemí. Možná i tato skutečnost přispěla k tomu, že bylo Tunisko vyhlášeno jako třetí nejzajímavější země k cestování, a to přímo prestižním The New York Times v roce 2008! A je pravdou, že Tunisko rozhodně má co nabídnout a nezklame prakticky nikoho, kdo do této země jede s cílem ji a její obyvatele lépe poznat, třeba i v rámci některého poznávacího okruhu od cestovní kancelářepoznávací zájezdy do Tuniska jsou stále oblíbenější i mezi českými turisty.

Přestože turistické zázemí není v Tunisku na tak vysoké úrovni jako např. v Egyptě, Tunisko dokáže uspokojit i ty nejnáročnější turisty. Naleznete zde jak jednoduché typy ubytování, tak i luxusní hotely s oblíbenými programy All inclusive, mnoha bazény a krásnou pláží. Zcela otevřeně je potřeba přiznat, že v Egyptě, ke kterému bývá Tunisko asi nejčastěji přirovnáváno, za své peníze dostanete pravděpodobně lepší služby. Na druhou stranu Tunisko není v hledáčku tolika turistů, takže je zde větší šance, že prožijete klidnou dovolenou.

A nespokojíte-li se jen s ležením na pláži či popíjením u hotelového baru, můžete vyrazit na mnoho kouzelných historických míst, které znáte třeba i z hodin dějepisu. Tunisko má totiž opravdu hodně bohatou historii, se kterou stojí za to se alespoň orientačně seznámit. Prošly tudy nejznámější světové historické velmoci a zanechaly po sobě spoustu památek, které můžete obdivovat i dnes, po mnoha stech a tisících let.

Zájezd do Tuniska tak může mít mnoho tváří, otázkou tedy je, kterou z nich si vyberete právě vy. Věříme, že vám MAHALO.cz pomůže k tomu, aby vaše dovolená v Tunisku byla krásná a abyste na ni vzpomínali v dobrém ještě řadu let po návratu domů.