Jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších turistických míst poloostrova Cap Bon jsou římské jeskyně Grottes Romaines (též označované jako Grottes El Haouaria dle přilehlého města). Vznikly těžbou stavebního kamene, později použitého na výstavbu Kartága a dalších měst. Nacházejí se zhruba 20 kilometrů od Kelibie a 100 kilometrů od Tunisu.

Jeskyně Grottes Romaines (El Haouaria)

Jeskyně Grottes Romaines (El Haouaria)

Jeskyně byly v provozu již během 7.-6. století př. n. l. v podobě pískovcových lomů. Vytěžený kámen byl použit při výstavbě pobřežních měst a jejich hlavních památek, zejména již zmíněného Kartága.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Jeskyně Grottes Romaines (El Haouaria)

Zaujal vás náš článek o destinaci Jeskyně Grottes Romaines (El Haouaria) v Tunisku? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Jeskyně Grottes Romaines (El Haouaria) nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v Tunisku je skvělá volba!