Poloostrov Cap Bon byl v minulosti branou nové kultury a stal se vyhledávaným terčem dobyvatelů. Proto zde také dnes nacházíme ruiny nejstarších sídel na území Tuniska. V současné době hraje na poloostrově podstatnou roli turistický ruch. Podle některých geologů v minulosti spojoval Evropu s Afrikou, dokud tyto dva kontinenty od sebe neoddělila stoupající hladina moře.

Co nabízí Cap Bon

Cap Bon patří k nejpůvabnějším koutům Tuniska. Jeho dominantu tvoří byzantská pevnost Kelibia, v rybářské vesničce Kelibia. Na poloostrově jsou také malé lázně ve měste Korbous s teplými sirnými prameny a jediné v Tunisku objevené punské město Kerkouane (ostatní punská města byla zničena Římany). Nejsevernější část poloostrova je uzavřenou vojenskou oblastí.

Špička poloostrova Cap Bon

Špička poloostrova Cap Bon

Tuniský poloostrov Cap Bon je vzdálený pouze 140 kilometrů od Sicílie. Je rozdělen horským pásmem na dvě části. Na východě se rozkládají vyhlášené pláže a seznámíte se tu i s historickými památky. Východní plocha je taktéž poseta mnoha turistickými středisky jako Nabeul nebo Hammamet. Západní pobřeží je naproti tomu více členité.

Už v dávných dobách dokázali Kartaginci využívat zdejší úrodnou půdu a ostrov díky tomu Cap Bon vypadal jako krásná zahrada. Oblasti se proto začalo říkat Krásný mys neboli Cap Bon. Francouzi zde v 19. století vysázeli vinice a velkou část území pokryli citrusovníky. Vinnou révu však zde již ve své době pěstovali také Féničané. Ve výrobě vína pokračovali pak Římané. Vinice zrušili až Arabové po obsazení tohoto území.

Znovuoživení přinesla poloostrovu až francouzská nadvláda. Ostrov se stal důležitým místem evropského osídlení.

Přes stále rostoucí turistický ruch zůstává pěstování zeleniny a ovoce klíčovým zdrojem příjmů místních obyvatel. Cap Bon si, zejména ve vnitrozemí, uchovává svůj venkovský charakter.

V malých městech Kelibia a Menzel Temine, na východním pobřeží, bývají tradiční barvité trhy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Cap Bon

Dovolená v destinaci Cap Bon? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Tuniska a vyberte si ze všech dostupných možností!