Bulharsko je jedna z postkomunistických zemí, která si s sebou i do novodobé historie nese celou řadu problémů, které vznikly právě v několika posledních desítkách let. V mnoha ohledech je tak Bulharsko podobné České republice, ale to je podobné pro všechny země, kde v minulém století řádil komunismus.

Bulhaři jsou však národ velice silný a divoký, takže brzy po přicestování do Bulharska zjistíte, že ač máme část historie obdobnou, jsme natolik odlišní, že je až s podivem, že dvě země, tak blízko u sebe ležící, mohou být tak různé.

Historie Bulharska je velice bohatá a jistě si z ní budete sami pamatovat mnoho částí, jmen a míst, neboť byla do značné míry spojená i s naší zemí a územím, na kterém dnes Česká republika leží. Historie je v Bulharsku velice silně cítit i dnes a každý cestovatel tak má možnost navštívit celou řadu nádherných historických lokalit, vidět řadu chrámů a kostelů a dalších pamětihodností, které vypovídají o tom, jak neuvěřitelně bohatou a často i pohnutou historií si Bulharsko prošlo.

Pro většinu cestovatelů však dovolená v Bulharsku není (jen) o navštěvování zajímavých historických míst, ale zejména o relaxování na písčitých bulharských plážích na březích Černého moře, které jsou vyhlášené zejména pro svou délku a čistotu. Výhodou cestování do Bulharska stále ještě je to, že je zde na mnoha místech velice levně a ačkoli v centrech letovisek a na nejznámějších plážích již ceny odpovídají takřka cenám v západní Evropě, stále je možnost poodejít kousek mimo hlavní turistické trasy a užívat si skvělé bulharské pohostinnosti za velice příjemné ceny.

A začne-li vás slunění se na plážích nudit, můžete vyrazit na již zmíněná zajímavá historická místa a nebo třeba i do hor, do kterých se vypravuje řada lidí, neboť zde můžete zažít a vidět to, co u nás již řadu desítek let není na horách skoro možné – panenskou přírodu a absolutní klid. A možná budete překvapeni, když zjistíte, že do Bulharska můžete vyrazit také na lyžařský zájezd :-) Není to sice nic běžného, ale i v tomto ohledu se Bulharsko otevírá světu a nabízí to, co turisté hledají.

Zájezdy do Bulharska jsou i z výše uvedených důvodů stále velice vyhledávané, neboť především pro rodiny s dětmi Bulharsko nabízí celou řadu výhod – od skvělých a pro děti dostupných pláží, přes řadu možností ubytování a stravování v evropském standardu, možnost řady výletů na krásná místa a v neposlední řadě skvělé ceny.

Budete-li chtít Bulharsko poznat i vy, doufáme, že vám informace na MAHALO.cz pomohou a že nám pak zanecháte vaše rady, tipy a postřehy nebo celý cestopis z Bulharska i pro další cestovatele!