Bojanský kostel je jedním z mála kompletních a perfektně zachovaných středověkých památek nejen v Sofii, ale i v celém Bulharsku

Bojanský kostel se skládá ze tří budov. Východní kostel byl postaven v 10. století, ovšem o 3 století později byl rozšířen o druhou dvoupodlažní budovu. Později byl tento architektonický celek doplněn o třetí kostel, postavený na počátku 19. století.

Bojanský kostel

Bojanský kostel

Půdorys kostela tvoří tvar řeckého kříže s kopulí, bohatě zdobené fasády a keramické prvky. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších středověkých památek se zvláště jemnými nástěnnými malbami.

Kostel vděčí za svou světovou proslulost především svými vzácnými freskami z roku 1259, které jsou jednou z nejucelenějších a nejzachovalejších památek východoevropského středověkého umění. Obrazy s nejvýraznější uměleckou hodnotou pochází ze 13. století.

Bojanský kostel je od roku 1979 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Bojanský kostel

Chcete-li vyrazit na dovolenou do Bulharska a zajímá-li vás přímo destinace Bojanský kostel, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů, které sem míří! K dispozici je celá řada zájezdů do Bulharska a podívat se můžete také na aktuální nabídku Last minute zájezdů. Neváhejte, dovolená v Bulharsku je bezva!