Možná patříte k lidem, kteří si pamatují dovolené ve „spřáteleném Bulharsku“ před několika desítkami let. Doba pokročila, spousta věcí se od té doby změnila, ale bulharská pohostinnost, krásné pláže, zajímavá místa a památky – to vše přetrvalo.

Bulharsko se za posledních několik desítek let výrazně proměnilo, stala se z něj moderní evropská země, která si však uchovává výrazné balkánské rysy a jejíž obyvatelé jsou stále ti samí hrdí Bulhaři. Přesto, že je dnešní Bulharsko zcela někde jinde, než tomu bylo za minulého režimu, dodnes zde můžete sledovat celou řadu tradic a stovky let nezměněných obyčejů, které nám – středoevropanům – mohou připadat neobvyklé a fascinující.

Bliznaka (twin lake) v pohoří Rila

Dovolená v Bulharsku je nejen o krásné přírodě

Většina turistů do Bulharska cestuje s jediným cílem – relaxovat na krásných dlouhých písčitých plážích, které jsou proslulé svou čistotou, šířkou a ideálností zejména pro rodiny s dětmi. Díky skvělému turistickému zázemí, které v Bulharsku v posledních 20 letech vzniklo, může Bulharsko směle konkurovat všem západoevropským letoviskům. Najdete zde totiž jak levné, domácké ubytování bez strany, tak super luxusní hotely, kde vás budou rozmazlovat od rána do večera 🙂 Dovolená v Bulharsku tak může mít mnoho tváří a každý si zde přijde na své – ať už se jedná o turistu, který chce ušetřit a nebo majetného člověka, který si chce užít luxusu.

Nejtypičtější pobřeží Černého moře - krásná písčitá pláž

Dovolená v Bulharsku je také o relaxování na plážích

Zajímavé je, že zatímco v devadesátých letech bylo Bulharsko vyhledávanou destinací zejména středoevropanů respektive turistů z postkomunistických zemí, dnes patří zájezdy do Bulharska k oblíbeným i mezi movitějšími národy, jakou jsou např. Britové. A množí se také počet turistů, kteří neváhají cestovat přes půlku světa, aby se do Bulharska a jeho okolí mohli podívat.

Většina těchto lidí zde však nehledá jen relax na plážích či v hotelových komplexech. Bulharsko totiž nabízí mnohem více a dovolená v Bulharsku tak může mít opravdu mnoho podob!

Pevnost Tsarevets

Poznávací zájezdy do Bulharska také stojí za to!

Jelikož je historie Bulharska a území, na kterém dnešní Bulharsko leží, velice bohatá a zajímavá, dochovala se celá řada krásných památek, které na svých cestách po Bulharsku můžete navštívit. Řada těchto památek jsou místa spojená s náboženstvím, ale je zde i řada krásných přírodních atrakcí, které by bylo škoda vynechat. Všimly si toho velké skupiny turistů po celém světě, pro které tak cestovní kanceláře připravují krásné poznávací zájezdy do Bulharska, které vás provedou těmi nejzajímavějšími místy a ukáží vám jak historii této země tak i její současnou tvář.

Velkou výhodou Bulharska je to, že je to země stále ještě velice levná. Samozřejmě v turistických letoviscích ceny šplhají na západoevropskou úroveň, ale často stačí popojít pár desítek metrů a ceny se dostávají na mnohem příjemnější úroveň. O cenách mimo hlavní turistické trasy ani nemluvě – ty jsou prostě skvělé 🙂

Lyžování v Bulharsku ve středisku BanskoLyžování v Bulharsku ve středisku Bansko

A nezapomeňte i na možnost lyžování v Bulharsku!

Bulharsko tedy nabízí opravdu pestrou paletu služeb a zajímavostí, kvůli kterých se vyplatí tuto krásnou zemi navštívit. Pokud vám k jejímu lepšímu poznání pomůže server MAHALO.cz, budeme jen rádi, v každém případě neváhejte a vyražte do Bulharska – budete-li mít oči a srdce otevřené, vrátíte se spokojení a ještě dlouho v sobě budete mít hřejivý pocit z toho, že kousek na východ od naší země žijí příjemní a přátelští lidé v krásném prostředí, které si prostě zamilujete. A dovolená v Bulharsku pak pro vás bude synonymem pohody, krásné přírody, skvělých lidí a zajímavých památek – podobně to máme i my 🙂

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Bulharsku

Klikněte pro zobrazení nabídky Bulharsko: zájezdy nebo Bulharsko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Bulharska!