Jste cestovní kancelář, agentura, nabízíte ubytování, pojištění či jakékoli jiné služby v cestovním ruchu? Pak se vám bude hodit reklama na cestovatelském serveru MAHALO.cz!

MAHALO je stále oblíbenější web, na kterém lidé naleznou přehledné a ucelené informace o zajímavých místech světa, kde mohou diskutovat o cestování a všem, co s ním souvisí, recenzovat cestovní kanceláře a agentury a psát své zkušenosti z jednotlivých míst, která navštívili.

Objednat reklamu HNED TEĎ

Návštěvnost webu a demografie návštěvníků

Web vzniknul v lednu 2013, spojením několika cestovatelských webů. Od roku 2015 usilovně pracujeme na jeho rozšiřování a vylepšování, což má za následek růst návštěvnosti webu, která meziročně roste o několik desítek procent.

Současnou návštěvnost vám rádi sdělíme na požádání, nicméně orientační návštěvnost vidíte na grafech níže. Tyto grafy z Google Analytics vždy jednou za čas aktualizujeme.

Návštěvnost MAHALO.cz

Návštěvnost MAHALO.cz

Za poslední rok mělo MAHALO.cz:

  • 780 712 návštěv
  • 582 351 unikátních uživatelů
  • 1 568 601 zobrazených stránek

Co se týče demografických informací, budou vás zajímat především věková složení a poměr jednotlivých pohlaví našich návštěvníků.

Demografické údaje

Demografické údaje

Reklamní formáty na MAHALO.cz

Na MAHALO.cz nabízíme několik reklamních formátů, ze kterých si můžete libovolně vybrat a sestavit i ucelenou formu propagace vaší společnosti. Nebráníme se však ani nestandardním formám spolupráce, takže pokud máte nějaký specifický nápad, neváhejte a ozvěte se!

 


Chcete-li získat zpětné odkazy z MAHALO.cz na váš web, rádi vám pomůžeme. Záleží jen na tom, kde byste odkazy chtěli mít a co bude jejich obsahem.

Není totiž problém na web umístit samostatné odkazy, případně odkazy obklopené požadovaným textem, který dodáte. Takové odkazy lze umístit prakticky na libovolné místo webu (boční sloupec, patička, ale i přímo uprostřed jednotlivých článků), přičemž největší efekt je právě při umístění takových odkazů do samotných článků.

Reklamní odkazy v textu článků a v bočním sloupci

Reklamní odkazy v textu článků a v bočním sloupci

Výhodou je možnost jejich lepšího umístění a jejich nižší cena než v případě PR článků. Naopak výhodou PR článků je zase to, že odkazy v nich na MAHALO.cz budou umístěny trvale (ačkoli nebudou po určité době na tak atraktivních místech – více viz záložka PR články).

Cena odkazů

Odkaz v textu jednoho článku: 100 Kč/měsíc
Odkaz v textu všech článků jedné sekce: 490 Kč/měsíc
Odkaz v textu všech článků napříč celým webem: 1 990 Kč/měsíc*
Odkaz v bočním sloupci jedné sekce: 490 Kč/měsíc
Odkaz v bočním sloupci napříč celým webem: 990 Kč/měsíc*

*tato varianta je ideální na rychlé napromování nějaké události, akce, produktu atp. S čistým svědomím ji ale nemůžeme doporučit jako dlouhodobou podporu SEO (příliš velké množství stejných odkazů z jednoho webu by na SEO nemuselo mít pozitivní dopad)

Při objednávce odkazu na 3 měsíce získáte slevu 10%, při objednávce na 6 měsíců získáte slevu 20% a při objednávce na celý rok pak slevu 30%.

Objednat reklamu HNED TEĎ


Bannerová reklama je na MAHALO.cz jednoduše realizovatelná. Bannery lze umístit na řadu míst webu v různých formátech a velikostech. Lze si rovněž vyspecifikovat, do které sekce webu bannery zařadit, či zda je umístit napříč celým webem.

Umístění bannerů na webu

Umístění bannerů na webu

Bannery lze umístit i přímo do článků, a to do zvolených sekcí webu.

Umístění bannerů v článcích

Umístění bannerů v článcích

Náš soukromý názor, kterým vám sice nechceme nic rozmlouvat, ale spíše poradit, je ale takový, že bannery považujeme za (ve většině případů) ne úplně ideální formu reklamy. Chcete-li podporovat váš brand (značku), pak jsou bannery zcela v pořádku a není co řešit. V opačném případě (kdy vám jde o SEO nebo o návštěvnost získanou bannerem) jsme přesvědčeni, že daleko vhodnější jsou čistě textové odkazy nebo PR články, které vám udělají i mnohem větší službu.

Cena Bannerů

Banner v článcích v jedné sekci: 490 Kč/měsíc
Banner v článcích napříč celým webem: 1 990 Kč/měsíc
Banner (hlavička webu) v jedné sekci: 790 Kč/měsíc
Banner (hlavička webu) napříč celým webem: 2 990 Kč/měsíc
Banner (mimo hlavičku webu) v jedné sekci: 490 Kč/měsíc
Banner (mimo hlavičku webu) napříč celým webem: 1 990 Kč/měsíc

Při objednávce banneru na 3 měsíce získáte slevu 10%, při objednávce na 6 měsíců získáte slevu 20% a při objednávce na celý rok pak slevu 30%.

Objednat reklamu HNED TEĎ


Obecně nejpohodlnější a často i nejvýhodnější (z hlediska cena/výkon) formou získání zpětných odkazů jsou PR články, ve kterých si můžete odkaz umístit dle libosti a obklopit jej vhodným textem, který umožní získat z vašeho odkazu maximální SEO účinek.

Na MAHALO.cz vám bez problému umožníme propagaci pomocí PR článků či klasických tiskových zpráv, které vám můžeme umístít do zvolených sekcí webu (PR články umisťujeme do sekcí „Články o zemi“, např. www.MAHALO.cz/Maledivy/Clanky-o-Maledivach), jsou vždy vidět přímo na hlavní straně webu (www.MAHALO.cz) a také na hlavní straně dané země (např. www.MAHALO.cz/Maledivy).

PR článek na webu

PR článek na webu

V případě potřeby vám zajistíme i napsání PR článku zkušeným copywrighterem.

PR články budete mít zobrazeny:

Cena PR článků

PR článek: 790 Kč
Napsání PR článku: 490 Kč (za 1 normostranu)
PR článek na hlavní straně webu a sekce o 1 týden déle: +490 Kč

Každý další objednaný PR článek získáte se slevou 10%. Maximální výše slevy je 30%. Sleva se vztahuje i na prodloužení viditelnosti PR článku, nevztahuje se však na napsání PR článku.

Objednat reklamu HNED TEĎ


Na MAHALO.cz nabízíme speciální reklamní formát pro cestovní kanceláře a agentury.

Tento formát umožňuje registraci cestovní kanceláře či agentury do katalogu cestovních kanceláří a agentur, kde si můžete vybrat, do kterých zemí bude vaše společnost zařazena (do kterých prodává zájezdy), můžete uvést vaše kontaktní údaje, popis vaší společnosti (a třeba i nějaké aktuální akce atp.), jednotlivé pobočky (včetně polohy na mapě), můžete vložit fotky a sledovat, jak na vaši společnost reagují koncoví klienti, kteří mají možnost přidávat komentáře a recenze.

Reklama pro cestovní kanceláře a agentury

Reklama pro cestovní kanceláře a agentury (vzhled se může lišit)

U vyšších variant v ceně navíc získáte reklamní prostor u všech článků na MAHALO.cz, které se věnují destinacím, do kterých je vaše společnost zaregistrovaná! U takových článků bude zobrazeno logo vaší společnosti s odkazem na vaše kontaktní údaje.

Tato forma reklamy je vhodná pro každou cestovku či agenturu, která chce mít reklamu na cestovatelském webu MAHALO.cz a chce podporovat svou značku. Výhodou je, že v omezeném rozsahu lze tento formát využít i zdarma, samozřejmě ale doporučujeme zvolit vyšší variantu, která vás nebude nijak omezovat a která nabízí i nadstandardní prvky.

Přečtěte si další informace o reklamě pro CK a CA, případně objednejte reklamu v objednávkovém formuláři (pro přidání nové CK/CA se musíte na MAHALO.cz nejprve zaregistrovat).

Cena zápisu do katalogu CK a CA

Viz informace v objednávkovém formuláři.

Objednat reklamu HNED TEĎ

Ačkoli je samozřejmě naší snahou na reklamě vydělat, abychom mohli MAHALO.cz dále rozšiřovat, chceme, aby byla reklama rovněž smysluplná a efektivní pro inzerenty – tedy vás. Proto si prosím přečtěte texty na této stránce a není-li vám něco jasné, zeptejte se. Chtěli bychom, abyste měli naplnitelná očekávání a se svou inzercí se k nám vraceli, a proto vás upozorňujeme i na některá specifika, o kterých v souvislosti s MAHALO.cz víme.

Jedním z nich je skutečnost, že roční návštěvnost MAHALO.cz se sice brzy dostane k hranici jednoho milionu návštěv, čtenost jednotlivých článků však velmi závisí na jejich zajímavosti a obsahu. Máme články s mnoha tisíci přečteními, ale jsou i také, které mají čtenost v řádu desítek přečtení (především různé zapadlé vesničky např. na řeckých ostrovech).

Budete-li u nás chtít inzerovat, pak vězte, že reklama na MAHALO.cz je pro vás ideální, pokud máte zájem o podporu brandu (vaší značky), o SEO efekt (získané zpětné odkazy na váš web) a nebo pokud u nás chcete zveřejnit unikátní PR článek, který bude mít zajímavý obsah (rady a tipy k cestování, akční nabídky atp.) a který nebude primárně psán jako forma reklamy.

Chcete-li mít na MAHALO.cz banner či odkaz, u kterých primárně očekáváte návštěvnost na váš web, nebo chcete zveřejnit „tiskovou zprávu“, která bude vyloženě reklamou na první pohled a čekáte u ní vysokou čtenost, nemyslíme si, že by vaše očekávání byla z důvodů, uvedených na této stránce, naplněna.

Přínosem, který si z MAHALO.cz můžete odnést, je pak především zmíněný SEO efekt z odkazů, ať už ze samostatných tak i odkazů v rámci PR článků, které k vám budou z takových článků směřovat.

Stále totiž platí to, že je MAHALO.cz úzce zaměřený web, díky čemuž jsou odkazy z něj velmi silné (což podporuje i skutečnost, že z MAHALO.cz míří ven jen velmi málo odkazů). SEO efekt je tak při reklamě na MAHALO.cz značný, což je pro inzerenty velké plus.

Objednat reklamu HNED TEĎ

Podmínky reklamy

Přečtěte si přesné podmínky reklamy, ze kterých především zdůrazňujeme, že:

  • Vyhrazujeme si právo odmítnout texty, bannery a formy propagace, které obsahují vulgární, nemorální, neslušný či jinak pohoršující obsah, či vedou na weby, které takovýto obsah nabízí.
  • Upozorňujeme, že požadujeme odsouhlasení specifikací reklamy inzerentem, kterou připravíme na základě objednávky inzerce, abychom se vyhnuli případným dohadům a nejasnostem.
  • Upozorňujeme rovněž, že platbu za reklamu vyžadujeme předem a bez provedené platby reklamu nespouštíme. Z tohoto pravidla neděláme výjimky.
  • Vemte prosím na vědomí, že platby za reklamu, která je dodávána či již byla dodána, nevracíme. Výjimkou samozřejmě mohou být případy, kdy reklama nebyla dodána v dohodnuté podobě či rozsahu, ale takovým situacím se budeme samozřejmě maximálně snažit předejít.

Cílem těchto pravidel není omezování inzerentů, ale ochrana našich čtenářů, dobrého jména serveru MAHALO.cz a vyhnutí se potenciálním nepříjemnostem.

Děkujeme za pochopení!

Objednat reklamu HNED TEĎ