Když se řekne Seychely, každému se může vybavit něco trošku jiného – někomu fantastické potápění, někomu příjemní lidé, někomu drahá dovolenková destinace a někomu třeba země, kam se s oblibou vydávají ukrývat různí čeští podvodníci, zloději a mafiáni :-)

Asi každému se ale při vyslovení slova Seychely vybaví úchvatná exotická destinace, kde nic není nemožné a kde moře, písek a palmy hrají v tak dokonalé symfonii, že se tomu může rovnat jen máloco na tomto světě.

Seychely jsou sousotroví, které leží nedaleko břehů východní Afriky, tedy v Indickém oceánu a tedy relativně nedaleko ostrova Mauricius, Malediv či africké Keni a Tanzánie. Jedná se o několik ostrovů, z nichž každý může nabídnout trošku jiný zážitek – od rušných ostrovů s velkými městy (na ostrovní poměry) až po skoro zapomenuté tropické ostrůvky, které se velmi blíží našemu vnímání toho, jak by měl vypadat exotický ráj.

Jistotou je, že zde najdete velice dobré turistické zázemí, Seychely patří mezi vyspělé země a turisté to často oceňují, protože jste stále poblíž civilizace a nemusíte tak mít žádné obavy (o bezpečnost, zdraví, rodinu). Možná i díky tomu jsou Seychely v hledáčku spousty lidí, kteří se rozhodují, kde se ve světě usadit. A samozřejmě jsou také velmi často vyhledávanou destinací ke strávení klidné dovolené, na které můžete dělat spoustu aktivit a dovolenou si tak opravdu užít.

Dovolená na Seychelách obecně patří k oblíbeným, přestože zájezdy na Seychely obvykle nebývají zrovna levné. Přesto si je oblíbili především novomanželé, pro které je velmi často svatební cesta na Seychely dlouho vysněným snem.

Seychely prostě nabízí spoustu možností, od poklidného relaxu u hotelového bazénu, fantastickému plážování, potápění a nebo prozkoumávání zajímavostí na jednotlivých ostrovech.

Přečtěte si články, které pro vás na MAHALO.cz máme o Seychelách připraveny a až příště uslyšíte slovo Seychely, budete mít daleko lepší představu, co vás na tomto kousku země, utopeného v Indickém oceánu, čeká a co byste neměli minout.

Hezké čtení!