St. Pierre je malý ostrov vzdálený asi 700 m od ostrova Mahé. Zajímavostí ostrova St. Pierre je, že je z moře kvůli ostrým korálům téměř nedostupný.

V letech 1906 – 1972 se zde těžilo guano, což se projevilo na dodnes neúrodné krajině.

Ostrov St. Pierre

Ostrov St. Pierre

Západní třetina ostrova je hustě zalesněna. Přístup na ostrov z moře je možný pouze malou zátokou s písečným dnem. Je zde malé molo. Na jihovýchodě je přístup do moře pozvolný, na severozápadě strmý.

Ostrov si oblíbili zejména milovníci plavání, šnorchlování a plachtění.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 25 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Skvělé šnorchlování, bohužel mrtví koráli

dne 2014-11-03 17:51:45

Na ostrůvek Saint Pierre jsme jeli šnorchlovat v rámci výletu po okolních ostrovech a bylo to tady moc hezké. Je to jako vlézt do akvária - velké množství různobarevných rybiček všech velikostí a tvarů, skvělá viditelnost a příjemně teplá voda. Co mne tady zklamalo bylo to, že velká část korálů, které jsme viděli, byli mrtví, což bylo zklamání. Na druhou stranu poměrně blízko nás plavali i žraloci, což byl drsný zážitek :o) Skvělé je tady proplouvání kolem různých skalisek a skalních mostů. Pobřeží je zde opravdu hezké. Určitě si vemte ploutve, bez nich se tady neplave nic moc.
Kvůli mrtvým korálům dávám nízké hodnocení, protože by tady turisty neměli vozit vůbec a měli by dát šanci korálům se vzpamatovat. Šnorchlování ale jinak bylo fajn.Dovolená St. Pierre

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace St. Pierre je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace St. Pierre či Last minute nabídek na Seychely.