Díky červené půdě byl ostrov Curieuse nazýván také Červeným ostrovem.

Kareta na ostrově Curieuse

Kareta na ostrově Curieuse

V historii byl ostrov Curieuse také kolonií malomocných, zříceniny těchto domů kde žili, je zde možné spatřit doposud. Ostrov je součástí podmořského parku chránícího karety.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Příjemný celodenní výlet na ostrov Curieuse

dne 2015-03-16 11:04:15

Curieuse leží asi kilometr od ostrova Praslin, takže když nám nabídli možnost výletu na tento opuštěný ostrov plný obrovských želv, nezaváhali jsme :-) Dělají se sem celodenní výlety s barbecue na pláži, kdy jsou uloveny čerstvé ryby a ty přímo na pláži ugrilují a naservírují vám je jako oběd. Největší atrakcí na ostrově jsou ale bezesporu obrovské želvy, kterých je tady velké množství a volně tady chodí všude kolem. K tomu přidejte úžasné pláže a pozůstatky na relativně nedávnou historii (60 let zpět), kdy ostrov byl útočištěm (či spíše vězením) malomocných. Po ostrově se můžete pohybovat dle libosti, zeptejte se vašich průvodců na to, kam se zajít podívat. Nakonec se nezapomeňte ponořit do místních krásných vod a šnorchlujte, je tady pod vodou hodně co vidět!Dovolená Curieuse

Klikněte pro zobrazení nabídky Curieuse: zájezdy nebo Curieuse: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Curieuse!