Tajuplný ostrov Zanzibar, který je znám po celém světě jako „ostrov koření“ je stále ještě opomíjenou turistickou destinací, která vás ale zaručeně zcela ohromí!

Když Arabové přistáli u břehů ostrova, tak prý volali Zajnza’lbar! „Jak krásná země!“ A tak ostrov získal své jméno. O ostrovu se vědělo už ve starověkém Egyptě, faraoni sem posílali výpravy pro zlato, slonovinu, otroky a pro ně dosud neznámá zvířata. Své o ostrovu věděli Féničané a staří Řekové. Další osudy Zanzibaru jsou shodné s pevninskou Tanzanií.

Zanzibar

Zanzibar

Tento překrásný ostrůvek, který leží 40 km východně od pobřeží Afriky a patří pod Tanzánii (jeho historie je však v tomto ohledu poměrně pestrá), vás uhrane úžasnými plážemi, spoustou zajímavých míst a městeček, kouzelným vnitrozemím a skvělými lidmi. Je označován jako jeden z nejkrásnějších ostrovů světa, do kterého se zamiloval i cestovatel Marco Polo. Říká se mu také „ostrov koření“, neboť jeho historie je spojena s mnoha druhy koření, které se odsud po mnoho staletí vyvážela do celého známého světa.

Nejlépe se na ostrov dostanete letecky z Arushi, Dar Es Salaamu nebo Nairobi. Alternativou je plavba trajektem. Zanzibar má rozsáhlou vnitřní autonomní samosprávu. Většina obyvatel jsou muslimové. Hlavní město ostrova, známé jako Zanzibar City, je součástí světového dědictví UNESCO.

Resort na Zanzibaru

Resort na Zanzibaru

Největší zdroj příjmů Zanzibaru poskytuje turistický ruch. Ten se rozvinul v devadesátých letech 20. století. Na pobřeží ostrova jsou nesčetné písčité pláže s kokosovými palmami. Je nutné dávat si pozor na oblečení. Pobyt bez plavek zde není povolen.

Zanzibar patří mezi stále oblíbenější destinace, ale přesto jsou zájezdy na Zanzibar pořád ještě poměrně přehlížené. Je to ale velká škoda, protože dovolená na Zanzibaru je opravdu perfektní volba, protože zde prostě budete mít pořád co dělat a objevovat. Navíc relax na skvělých plážích tohoto ostrova je opravdu bezva. Znáte to – bílý písek, palmy, krásné moře, pohoda a klid :-) K tomu máte možnost prozkoumávat okolní ostrovy a ostrůvky, kde najdete jak panenské pláže, tak skvělé možnosti pro šnorchlování a potápění, můžete vyrazit na tzv. „spice tour“ (tedy prohlídku farmy, kde se pěstuje koření a kde můžete vidět, jak koření vlastně vypadá, jak roste a jak voní/chutná), můžete zkoumat nádherné uličky Stone Town v Zanzibar City, můžete prozkoumávat prales Jozani a můžete samozřejmě obdivovat krásné pláže okolo Nungwi či dalších letovisek tohoto úžasného ostrova!

Pláže Zanzibaru

Pláže Zanzibaru

Na severním cípu ostrova leží nejpopulárnější plážové letovisko Nungwi. Místní nabízejí celou řadu aktivit, od šnorchlování, potápění, surfování, zapůjčení vodního kajaku až po vodní lyžování. Hotely nabízejí i krátkou plavbu při západu slunce.

V nejsevernějším konci ostrova stojí dosud funkční maják, kousek od něj se nachází akvárium Mnarani, s desítkami ohrožených želv.

Pokud o Zanzibaru ještě nic moc nevíte a nebo uvažujete o tom, že byste se sem vydali, neváhejte a přečtěte si články a cestopisy, které o Zanzibaru na MAHALO.cz máme. Uvidíte, že vám tento krásný ostrov učaruje stejně jako nám!