Na Zanzibaru panuje tropické podnebí. Nejtepleji bývá v období leden-březen kdy teploty dosahují 32-33°C, „nejchladněji“ v červnu a červenci s teplotami okolo 28°C. V období květen-listopad zde panuje období krátkých dešťů.

Takže se dá v klidu a zcela jednoduše říct, že na Zanzibar můžete vyrazit prakticky po celý rok, protože zde bude hezky a krásně teplo pořád 🙂 Ideální destinace, která se řadí mezi další podobné v Indickém oceánu (Maledivy, Mauricius)

Za nevhodnější měsíce k návštěvě bývají označovány obvykle červen až říjen, ale Evropané sem rádi jezdí nejčastěji v lednu až březnu (tedy v období zimy, kdy si sem jezdíme dobíjet „baterie“ a trošku se prohřát).

Průměrná teplota moře nebývá nižší než 25°C.

Kdy na Zanzibar vyrazit

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější na ostrov Zanzibar vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
neneneneneanoanoanoanoanonene

Aktuální teploty na Zanzibaru a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty na Zanzibaru

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Zanzibaru. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky na Zanzibaru

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Zanzibaru v jednotlivých měsících.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Zanzibaru

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Zanzibaru v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Athény.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Zanzibaru

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Zanzibaru. Hodnoty jsou v hodinách.

 

 

Průměrná teplota moře na Zanzibaru

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Zanzibaru pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Zanzibar je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy na Zanzibar či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)