Na Zanzibaru panuje tropické podnebí. Nejtepleji bývá v období leden-březen kdy teploty dosahují 32-33°C, „nejchladněji“ v červnu a červenci s teplotami okolo 28°C. V období květen-listopad zde panuje období krátkých dešťů.

Takže se dá v klidu a zcela jednoduše říct, že na Zanzibar můžete vyrazit prakticky po celý rok, protože zde bude hezky a krásně teplo pořád :-) Ideální destinace, která se řadí mezi další podobné v Indickém oceánu (Maledivy, Mauricius)

Za nevhodnější měsíce k návštěvě bývají označovány obvykle červen až říjen, ale Evropané sem rádi jezdí nejčastěji v lednu až březnu (tedy v období zimy, kdy si sem jezdíme dobíjet „baterie“ a trošku se prohřát).

Průměrná teplota moře nebývá nižší než 25°C.

Kdy na Zanzibar vyrazit

Podívejte se na přehlednou tabulku toho, kdy je nejvhodnější na ostrov Zanzibar vyrazit s ohledem na dlouhodobé statistiky počasí a srážek.

Další zajímavá místa Afriky a vhodné termíny pro jejich návštěvu najdete ve článku TOP místa Afriky: Kam a kdy v Africe vyrazit tady na MAHALO.cz.

Měsíc roku
123456789101112
neneneneneanoanoanoanoanonene

Aktuální teploty na Zanzibaru a předpověď počasí na další dny


Stav počasí se nepodařilo zjistit.


Stav počasí se nepodařilo zjistit.

Průměrné teploty na Zanzibaru

Podívejte se na následující graf průměrných teplot na Zanzibaru. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší!

 

 

Průměrné srážky na Zanzibaru

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek na Zanzibaru v jednotlivých měsících.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu na Zanzibaru

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu na Zanzibaru v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Athény.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu na Zanzibaru

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce na Zanzibaru. Hodnoty jsou v hodinách.

 

 

Průměrná teplota moře na Zanzibaru

Nyní uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Zanzibaru pro jednotlivé měsíce roku.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Zanzibar je skvělá volba pro strávení dovolené a stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy na Zanzibar či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! Stačí kliknout sem a vybrat si :-)