Řecko je země, která si zaslouží opravdu hodně pozornosti. Ač ji dnes řada lidí vnímá negativně díky ekonomickým a politickým nesmyslům, které se v Řecku v posledních mnoha letech děly (a které teď všichni společně platíme), je Řecko stále jednou z hlavních prázdninových destinací v Evropě a jsem přesvědčen, že tomu tak bude i v budoucnu.

Nejprve si ujasněme jedno – Řecko je nádherná země. Ať už jde o města, horské vesničky, pravoslavné kostely, hory, pláže, moře a samozřejmě také nádherné památky – vše v Řecku vytváří zcela jedinečnou atmosféru pohody a klidu.

Ujasněme si i druhou důležitou věc – Řekové jsou velice příjemní lidé. Ať už se bavíme o těch, kteří pracují v cestovním ruchu, nebo dědečky, kteří vysedávají po rozkvetlými stromy, pokuřují dýmku a hrají se svými kamarády stolní hry – jsou to prostě velice milí a přátelští lidé, kteří vám rádi ukáží pravou řeckou pohostinnost.

A nakonec si ujasněme ještě jednu věc, kterou si spousta lidí bohužel vůbec neuvědomuje – Řecko je jedna z nejlepších prázdninových destinací na celém světě. Kde jinde máte tolik možností, co dělat? Tolik opravdu velice zajímavých a krásných destinací, kde trávit dovolenou? A kde jinde na světe to máte podloženo tím, že jste stále v civilizaci, máte k dispozici kvalitní evropské zdravotnictví, služby a jste přitom nedaleko domova?

Řecko je opravdu fantastická země a jako Evropané můžeme být velice rádi, že ji máme tak blízko. Co mají říkat chudáci asiaté, pro které je Řecko destinací snů (jen za ní musí letět přes půl světa)?

Proto neváhejte a pokud budete uvažovat, kam se v Evropě vydat na bezva dovolenou, podívejte se na zájezdy do Řecka, určitě si vyberete! Dovolená v Řecku může být velmi bohatá na krásné zážitky a přitom nemusí být vůbec drahá, což je také velké plus.

A máte-li rádi historii, neváhejte ani minutu a podívejte se na poznávací zájezdy do Řecka, které jsou opravdu nádherné a poznáte na nich místa, kde vznikala historie Evropy a dnešní civilizace!

Co víc si můžeme přát? Snad jen to, abychom se už balili na cestu a do Řecka mohli brzy zase vyrazit :-)

Tak vyražte aspoň prostřednictvím našich článků, fotografií a videí, které pro vás máme na MAHALO.cz o Řecku připraveny.

Hezké čtení!

%
Kam na podzim? Na Krétu!

Kam na podzim? Na Krétu!