Plánujete na podzim navštívit Krétu? Rozhodně doporučujeme. Podzimní Kréta je kouzelná, počasí je stále krásné a pořád můžete relaxovat na pláži u moře. Pojďme si společně představit 4 místa, která nesmíte minout, pokud budete na Krétě. Doporučujeme na Krétě využít autopůjčovnu v Heraklionu, abyste cestovali co nejpohodlněji.

Navštivte archeologické muzeum Heraklion

Jedná se o druhé největší archeologické muzeum v Řecku. Místní sbírky zahrnují více než 5500 let staré exponáty. Najdete zde vynikající keramiku, šperky, sarkofágy, barevné fresky z Knossu a mnoho dalšího, co starověké Řecko nabízelo. Muzeum je neuvěřitelné a nemůžete ho minout. A pozor – ani vstupenky do muzeí nejsou příliš drahé. Koupíte je už za 12 eur.

Pokud už budete v Heraklionu, doporučujeme vám se zde také ubytovat a poznávat krásy města. Protože i večerní Heraklion má své kouzlo. Nabídka hotelů v Heraklionu je poměrně široká.

Navštivte pláž Elafonisi

Pláž Elafonisi se nachází na jihozápadě Kréty. Zdejší voda je křišťálově čistá a na pláži je krásný růžový písek. Pláž je také ideální pro návštěvu na podzim, kdy je v létě přeplněná turisty. I tomu se však lze v létě snadno vyhnout. Nedaleko od hlavní pláže je mnoho odlehlých zátok, kde budete víceméně sami.

Navštivte Krétu na podzim

Kréta stojí za návštěvu kdykoli od jara až do podzimu

Navštivte Chanii

Je to druhé největší město na ostrově. V Chanii je malebná benátská čtvrť a v přístavu najdete oblast plnou taveren, kaváren a obchodů, které nesmíte minout. Až budete v Chanii, nezapomeňte navštívit historickou pevnost Firka postavenou v roce 1620 a samozřejmě Námořní muzeum umístěné uvnitř pevnosti.

Navštivte Knóssos

Knossos byl starověkým hlavním městem Minojské říše a zdejší naleziště patří k nejstarším v Řecku. I dnes je Knossos považován za nejstarší město v celé Evropě. Procházka vám zabere několik hodin a projdete kolem starých dvorů, soukromých bytů, koupelen a dalších.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Při cestování do zahraničí zároveň také nikdy nezapomeňte na cestovní pojištění, která vás chrání před různými událostmi na vašich cestách. Cestovní pojištění si určitě sjednejte ještě před vaší dovolenou.

  • Editor Rating

  • %
  • %

  • Kam na podzim? Na Krétu!
  • Recenzoval(a):
  • Publikováno dne:
  • Naposledy upraveno: 18.7.2022

Summary: