Město Chania je druhé největší město na Krétě. Chania byla až do roku 1971 hlavním městem Kréty. Leží asi 130 kilometrů od hlavního města Herakleion v jihovýchodním výběžku zátoky, na severním pobřeží ostrova. Město bylo založeno ve 13. století Benátčany na místě antického města Kydonia.

Chania

Chania

Má bohatou historickou minulost s krásnými historickými památkami. Je obklopeno hradbami ze 16. století. Dominantou města je benátský přístav s majákem a malými skladišti zbraní.

K zajímavostem patří pevnost Schiavo a pevnost Firkas, kde je dnes umístěno námořní muzeum. Atraktivitu místa podtrhují vrcholky Lefka Ori v pozadí.

Pevnost Firkas

Pevnost Firkas

V archeologickém muzeu najdete exponáty z dórského období. Dále můžete navštívit muzeum lidového umění umístěné v katolickém kostele nebo velkou budovu tržnice z roku 1911, jež je postavena ve tvaru rovnoramenného kříže.

Benátský přístav města Chania

Benátský přístav města Chania

Podél nábřeží s benátskými a patricijskými domy vede krásná promenáda s restauracemi, tavernami a bary. U přístavu narazíte na Janičářskou baštu z roku 1645.

Turistům Chania nabízí množství nákupních možností ať už v malých krámcích se základní nabídkou, stáncích se suvenýry, nebo v supermarketech, obchodech s klenoty a butiky s oblečením světových značek. Po nákupech si můžete odpočinout v městském parku a prohlédnout si malou zoologickou zahradu.

Národní park Samaria

Národní park Samaria

Chania je nazývána Benátkami východu nebo Kráskou západu a najdete zde i v okolí města mnoho zajímavostí. Můžete si udělat výlet na poloostrov Akrotiri, kde objevíte několik klášterů, nebo si vyrazit na nedaleký vrchol Profitis Elias, kde stojí památník řeckého státníka Venizelose a pokochat se panoramatickým výhledem na celé město.

Okolí Chania se řadí k nejkrásnějším oblastem na Krétě. Kromě poloostrovu Akrotiri a civilizací dosud nedotčený Rodopou a Gramvousa můžete navštívit také nádhernou pláž Balos. Jižním směrem leží pláž Elafonissi. V jihozápadní části se rozkládá národní park Samaria.

Soutězka Samaria

Soutězka Samaria

Součástí kraje Chania je i město Paleochora na jihu ostrova, odkud se dostanete na nejjižnější místo Evropy – největší krétský ostrov Gavdos.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Chania

Láká vás Chania? Hledáte-li zájezdy do destinace Chania, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Chania, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.