Rozloha 8336 km2
Počet obyvatel 601 000
Hlavní město Herákleion
Správní členění Kréta je jednou z 33 řeckých provincií
Hustota obyvatel 72/km2
Elektrický proud 220 V
Časový posun + 1 hodina

Kréta je největším řeckým ostrovem a je to také pátý největší ostrov Středozemního moře. Právě zde mohou návštěvníci obdivovat pozůstatky úchvatných civilizací, prozkoumávat nádherné pláže, krásnou krajinu s úrodnými údolími a hlubokými roklemi.

Jak při své návštěvě Kréty sami poznáte, Kréta není jen obyčejný ostrov, je to jako kdyby v Řecku existoval další samostatný stát, který vás zcela omámí svou pestrostí a krásami, kterým se může rovnat jen málo co na této planetě. A i to je důvod, proč se na Krétu řada lidí opakovaně vrací, neb se do ní jednoduše zamilují a protože poznat její kouzlo do hloubky je během jedné dovolené zcela nemožné.

Historie Kréty je známá po celém světě a její střípky jistě znáte i vy, aniž si to možná uvědomujete. S krétskou historií se zde potkáte takřka na každém kroku, ať už v podobě známých pozůstatků mínojské civilizace v podobě paláce v Knossosu, přes benátskou pevnost v Rethymnu, staré měšity a byzanstké kláštery až třeba po jeskyni, ve které se údajně narodil samotný Zeus, vládce všech řeckých bohů.

Kréta na délku měří cirka 260km a je široká asi 60km. Už jen z těchto informací je zřejmé, že to opravdu není žádný drobek a jen ji objet dokola dá pěkne zabrat, vždyť její pobřeží má délku přes 1000 km! A určitě byste jej nechtěli vidět jen z auta – krásné pláže, jeskyně a zajímavé památky přímo vybízí k tomu, abyste u nich strávili pár minut, hodin či třeba celý život.

Pokud jste o Krétě jako cíli dovolené ještě neuvažovali, přečtěte si naše články, podívejte se na fotky z Kréty a zvažte, zda právě Kréta není tou destinací, která vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou. My na MAHALO.cz jsme si jistí, že bezesporu je. Kréta je opravdu fantastický ostrov!

%
Kam na podzim? Na Krétu!

Kam na podzim? Na Krétu!