Počasí na Krétě je v létě teplé až horké a téměř beze srážek, zima pak bývá mírná. Sněží pouze v horských oblastech, zatímco v nížinách prší. Déšť v průběhu zimy a jara, společně s vysokou vlhkostí a příjemnými teplotami, zajišťují na Krétě tolik zeleně, že je považována za nejzelenější ostrov ve Středozemním moři. Mimosezónní teploty se pohybují mezi příjemnými 11-20°C, v sezonu se teplota zvyšuje až na 25-30°C.

Počasí na Krétě můžeme rozdělit podle jednotlivých oblastí:

Východní část Kréty, to je oblast od letoviska Agios Nikoalos po Ierapetra, je velmi suchá. Teploty jsou zde o něco vyšší než na zbytku ostrova a je zde také méně srážek.

Západní část Kréty je díky většímu množství srážek vlhčí a počasí je zde o něco chladnější, než ve východní části. Proto se zde daří pěstování citrusů, takže kromě oliv jsou zde i velké sady citronů a pomerančů.

Jižní část Kréty se vyznačuje suchým teplým počasím. Téměř po celé délce Kréty ovlivňují počasí na Krétě hory. Jsou velmi strmé, do moře padají místy téměř kolmo a velmi hluboko, takže holé a rozpálené stráně přpomínají pec, kdežto teplota moře zde bývá o jeden až dva stupňě chladnější, než na severu.

Severní (severozápadní) pobřeží Kréty bývá o něco chladnější než pobřeží jižní, a pláže jsou zde obvykle velmi pozvolné, takže teplota moře zde bývá příjemná již od začátku června. Pokud však fouká vítr, mohou zde být větší vlny. tato část ostrova zajišťuje ideální dovolenkové počasí.

Severovýchodní Kréta je vlastně severní pobřeží od Heraklionu východně až k Agios Nikolaos. Je zde relativně sucho, zeleně zde není zdaleka tolik, jako na západě, ale ještě není tak vyprahlo, jako na úplném východě.

Aktuální počasí na ostrově Kréta a předpověď na další dny


[forecast location=“zmw:00000.6.16746″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“zmw:00000.1.16754″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

[forecast location=“zmw:00000.2.16756″ location_title=““ numdays=“20″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na ostrově Kréta

Následující grafy uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na ostrově Kréta v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!

Srážky na ostrově Kréta

Na grafech uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na ostrově Kréta a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

Vlhkost vzduchu na ostrově Kréta

Na dalších grafech lze vidět průměrná vlhkost vzduchu na ostrově Kréta v jednotlivých měsících roku.

Počet hodin slunečního svitu během dne na ostrově Kréta

Tyto grafy přehledně ukazují průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na ostrově Kréta svítí slunce.

Teplota moře na ostrově Kréta

Následující grafy vám ukáží vývoj průměrné teploty moře okolo ostrova Kréta v jednotlivých měsících roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Řecka je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Řecka.