Město Ierapetra leží na jižním pobřeží Kréty, na jejím nejužším místě. Na severní pobřeží je to odtud pouhých 14 kilometrů.

Ierapetra

Ierapetra

V Ierapetra se můžete projít po dlouhé pobřežní promenádě, kde narazíte na velké množství taveren, restaurací a obchůdků s potravinami i se suvenýry.

Najdeme zde i několik památek – benátskou pevnost ze 13. století, mešitu Tzami a Otomanskou fontánu. Tyto památky připomínají dlouhé období benátské a poté turecké nadvlády. Ve městě navštivte rovněž, v budově bývalé turecké školy, archeologické muzeum.

Mešita Tzami a stará turecká fontána v Ierapetře

Mešita Tzami a stará turecká fontána v Ierapetře

Pláž v Ierapetra je dlouhá několik kilometrů a je pokryta oblázky. Na některých místech nabízí úplný plážový servis.

Z letoviska se můžete vydat na výlet například k vykopávkám mínójského paláce Kato Zakros, ale i do dalších míst východní Kréty a poznat zdejší pláže.

Pláž v Ierapetra

Pláž u Ierapetry

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Ierapetra

Láká vás Ierapetra? Hledáte-li zájezdy do destinace Ierapetra, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Ierapetra, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.