Středisko Agios Nikolaos leží asi 70 kilometrů od Heraklionu, ve svahu nad zálivem Mirabello. Město Agios Nikolaos je čtvrtým největším městem na Krétě.

Letovisko Agios Nikolaos

Letovisko Agios Nikolaos

Letovisko se rozprostírá v podstatě okolo malého jezera Voulismeni, jež ve městě vytváří nádherné prostředí. Okolo něj najdete množství restaurací a barů, kde si můžete zajít posedět jak přes den, tak samozřejmě i večer, kdy se světla lamp krásně zrcadlí na hladině jezera. Podle mytologie se v jezeře koupala bohyně Athéna.

Jezero bylo ještě v 19. století jezerem sladkovodním, turecký paša však nechal prorazit úzkou šíji, která ho oddělovala od moře. Nyní kanálem proplouvají na jezero zejména malé rybářské lodě. Kanál je dlouhý asi 100 metrů a hluboký kolem 60 metrů.

Jezero Voulismeni

Jezero Voulismeni

Samotné turistické středisko Agios Nikolaos nabízí kromě pobytu na pláži i pěkné procházky, velké nákupní možnosti, prohlídku Muzea národního umění a Archeologického muzea.

Agios Nikolaos

Agios Nikolaos

Z města Agios Nikolaos můžete vyrazit vozidlem do blízkého, asi 6 kilometrů vzdáleného, turistického střediska Elounda, kde objevíte zbytky dórského města Olous. Na nedalekém ostrově stojí zbytky pevnosti Spinalonga, kde bývala řecká stanice pro malomocné. Navštívit můžete také letovisko Malia vzdálené asi 25 kilometrů, kde najdete zbytky mínójského paláce. U vesnice Psychro se nachází krápníková jeskyně Dikteon Andron, tam se podle mytologie narodil nejvyšší řecký bůh Zeus. Navštívit můžete také archeologické naleziště v Lató, vzdáleném asi 15 kilometrů jihozápadně od Agios Nikolaos.

Jeskyně Dikteon Andron

Jeskyně Dikteon Andron

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Agios Nikolaos

Zajímala by vás nabídka zájezdů do destinace Agios Nikolaos? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Agios Nikolaos nabízí. Případně se podívejte i na další zájezdy do Řecka, nebudete litovat!