Klášter Taxiarches najdete na severní straně ostrova Serifos, nedaleko obce Galani. Je zasvěcen archandělům Michaelovi a Gabrielovi.

Tento klášter pro muže byl postaven v roce 1572. Sloužil jako náboženské, vzdělávací a ekonomické centrum ostrova Serifos až do konce 19. století. Mnohé oblasti ostrova Serifos patřily benátčanům, kteří klášter využili mimo jiné jako sklad svých pokladů, čímž se stal obětí mnoha pirátských nájezdů.

Klášter Taxiarches

Klášter Taxiarches

Klášter vás zaujme svou zvláštní architekturou. Má vzhled pevnosti s vysokou silnou stěnou, která jej měla chránit před piráty. Uvnitř najdete krásné nástěnné malby malované Emmanouelem Skordilisem, jež symbolizují boj archanděla proti drakovi Zjevení. Jsou zde také uloženy posvátné kodexy z roku 1754, rukopisy i cenné listy. V roce 1909 zde byla založena klášterní knihovna.

Dnes je klášter je otevřený pro veřejnost.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Klášter Taxiarches

Dovolená v destinaci Klášter Taxiarches? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do Řecka a vyberte si ze všech dostupných možností!