Ostrov Serifos nemá vlastní letiště. Charterové lety dopraví turisty na ostrov Santorini. Z letiště absolvujete transfer lodí na Serifos. Pokud máte zabezpečeno ubytování v hotelu, dostanete se k němu pak klimatizovaným autobusem. Transfer lodí z letiště trvá zhruba 3 – 4 hodiny.

Ostrov má každodenní lodní spojení s přístavem Pireus. Lodní doprava slouží hlavně na přepravu osob mezi okolními ostrovy.

Autobusová doprava na ostrově Serifos

Autobusová doprava na ostrově Serifos

Autobusová doprava zabezpečuje přepravu turistů mezi jednotlivými vesničkami na ostrově. Cena jednosměrné jízdenky se pohybuje od 1,30 do 2,10 euro. Jízdné se platí obvykle v autobuse.

Do okolních vesniček můžete využít i taxislužbu. Nástupní taxa je 1 euro, za jeden kilometr se účtuje 1 euro, zavazadlo nad 10 kilogramů je zpoplatněno zhruba 0,50 euro. Minimální sazba za jízdu jsou 3 eura. Za noční přepravu je nutné počítat s příplatkem.

Taxislužby najdete téměř všude a jsou lehko dostupná.

Další možností cestování po ostrově je vypůjčení automobilu. Minimální věk pro půjčení vozidla je 21 roků a musíte mít odježděno nejméně 11 roků od vydání řidičského průkazu. Většinou se vyžaduje kreditní karta a mezinárodní řidičský průkaz. Rozhodně nezapomeňte na pojištění vozidla. Cena za vypůjčení auta je závislá na typu vozidla. Za malé čtyřmístné auto zaplatíte za den 35 – 62 euro, za střední auto okolo 70 euro.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Ještě jste nebyli na dovolené v Řecku a nebo se do Řecka chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Řecko nabízí. Nebudete litovat!