Ostrov Santorini je nejjižnějším větším ostrovem v souostroví Kyklady a tomu odpovídá i klima a počasí. Počasí na Santorini je tak po většinu roku velmi příjemné.

Léto je na ostrově dlouhé, suché a velmi teplé. Déšť se zde vyskytuje jen ojediněle. V letním období téměř neprší. Podle statistik deště v dubnu ustávají a objevují se opět až v říjnu. V období od května do září bývá celý den slunečno a teploty se pohybují okolo 25°C, v létě pak okolo 30°C. Zhruba do poloviny června vítr téměř nefouká, sluníčko hřeje a vzduch se jen lehce pohybuje mírným vánkem. Od poloviny června však začne foukat vítr Meltemi. Na jednu stranu je větrno, ale na druhou stranu Meltemi v létě ochlazuje rozpálené ovzduší a udržuje teploty na přijatelné úrovni.

Zima bývá na Santorini teplá. Denní teploty vystupují až na 10°C, přes noc mohou klesnout až k 0°C. Na rozdíl od ostatních řeckých ostrovů se tu ani v zimě neobjevují časté deště. Za deštivé období se označuje prosinec a leden, ale mimo občasný déšť zůstává obloha většinou bez mraků.

Na ostrově nespatříte příliš zeleně – ostrov je vulkanického původu s neúrodnou půdou. Skalnatý a kamenitý povrch je pokryt pichlavými keři. Kopce jsou holé bez vegetace.

Aktuální počasí na Santorini a předpověď na další dny

[forecast location=“santorini, greece“ location_title=““ numdays=“10″ language=“CZ“ datelabel=“d.m.Y“ measurement=“metric“ layout=“table-vertical-upraveno“ showdata=“alert,highlow,daynames,pop,icon,text,conditions,date“]

Průměrné teploty na Santorini

Následující graf uvádí průměrné nejvyšší a nejnižší denní teploty na Santorini v jednotlivých měsících roku. Nezapomeňte ale, že na sluníčku mohou být teploty o dost vyšší!


Srážky na Santorini

Na grafu uvidíte průměrný měsíční úhrn srážek na Santorini a také průměrný počet deštivých dní v jednotlivých měsících roku.

Vlhkost vzduchu na Santorini

V dalším grafu naleznete hodnoty průměrné vlhkosti vzduchu na Santorini v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech.

Počet hodin slunečního svitu během dne na Santorini

Tento graf přehledně ukazuje průměrný počet hodin během dne v jednotlivých měsící roku, po které na Santorini svítí slunce.

Teplota moře na Santorini

Následující graf vám ukáže vývoj průměrné teploty moře okolo Santorini v jednotlivých měsících roku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Klikněte pro zobrazení nabídky Řecko: zájezdy nebo Řecko: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Řecka!