Tanzánie má převážně tropické klima, které ovlivňuje nadmořská výška a průměrná teplota se tak celoročně pohybuje kolem 30°C.

Nejvhodnější doba pro návštěvu této země je od listopadu do února. V tuto dobu je nejteplejší a nejsušší počasí. Od března do května zde nastává období dešťů, převážně v severní části země, v ostatních částích můžeme zaznamenat větší počet srážek od května do listopadu. Teplota v tu dobu také klesne na průměrných 25°C. I toto období v Tanzánii však má své kouzlo, neboť vyprahlé savany se zazelenají a u vodních koryt můžeme častěji narazit na divoká zvířata, které hledají vodu či rochníci se hrochy v řekách.

Jsou však i takové části Tanzánie, převážně náhorní plošina, kde se teploty pohybují kolem 10°C. Vrcholky nejvyšší hory Kilimandžára jsou pokryty sněhem.

Aktuální teploty v Tanzánii a předpověď počasí na další dny

Průměrné teploty v Tanzánii

Podívejte se na následující graf průměrných teplot v Tanzánii. Nezapomeňte však, že na sluníčku jsou teploty o dost vyšší! Hodnoty jsou platné pro Dar es Salaam. Pokud vás zajímají průměrné teploty na Zanzibaru, podívejte se na stránku o počasí na Zanzibaru.

 

 

Průměrné srážky v Tanzánii

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrných srážek v Tanzánii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v milimetrech a jsou platné pro Dar es Salaam. Pokud vás zajímají průměrné srážky na Zanzibaru, podívejte se na stránku o počasí na Zanzibaru.

 

 

Průměrná vlhkost vzduchu v Tanzánii

V níže uvedeném grafu naleznete hodnotu průměrné vlhkosti vzduchu v Tanzánii v jednotlivých měsících. Hodnoty jsou v procentech a jsou platné pro Dar es Salaam. Pokud vás zajímá průměrná vlhkost vzduchu na Zanzibaru, podívejte se na stránku o počasí na Zanzibaru.

 

 

Průměrný počet hodin slunečního svitu v Tanzánii

V dalším grafu naleznete hodnotu průměrného počtu hodin slunečního svitu během měsíce v Tanzánii. Hodnoty jsou v hodinách a jsou platné pro Dar es Salaam. Pokud vás zajímá průměrný počet hodin slunečního svitu na Zanzibaru, podívejte se na stránku o počasí na Zanzibaru.

 

 

Průměrná teplota moře v Tanzánii

A nakonec uvádíme graf s průměrnou teplotou moře okolo Tanzánie (pobřeží u Dar es Salaam) pro jednotlivé měsíce roku. Pokud vás zajímají průměrné teploty moře u Zanzibaru, podívejte se na stránku o počasí na Zanzibaru.

 

 

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: *: ">
/5 stars

dne 2017-05-03 10:16:48

v Tanzánii jsem zatím nebyla. Ale už moc dlouho se mi tam chce! Hlavně po přečtení jednoho článku. A váš článek mě ještě více nadchnul. Děkuji vám :))Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: *: ">
/5 stars

dne 2014-09-23 18:05:12

ale jo dobrý ... mají to pěkně udělaný ... :DDovolená v Tanzánii

Klikněte pro zobrazení nabídky Tanzánie: zájezdy nebo Tanzánie: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou do Tanzánie!