Řecko je vášní mnoha cestovatelů a každý kdo byl na některém z řeckých nádherných ostrovů vám zajisté potvrdí, že by se tam ještě rád vrátil. Perlou Řecka a oblíbenou destinací nabízenou mnoha cestovními kancelářemi je právě Rhodos. Nevěříte? Přinášíme vám pět důvodů, proč právě sem vyrazit na vaši dovolenou.

Městský život a bohatá kultura na jednom místě

Chtěli byste si na dovolené odpočinout, poznat místní kulturu a zároveň mít všechny památky na dosah ruky? Rhodos bude pro vás ideálním řešením. Do hlavního města ostrova Rhodos se dostanete z pohodlí vašeho hotelu městskou dopravou, přičemž cena jízdenky je v tomto případě zanedbatelná. Hlavní město nabízí nepřeberné množství taveren, barů a diskoték, přičemž na antické památky zde narazíte téměř na každém rohu.

Rhodos - zátoka u letoviska Lindos Rhodos – zátoka u letoviska Lindos

© www.pixabay.com

Řecká jídla si zamilujete

Je libo tzaziki, řecký gyros, nebo například moussaku? Řecká kuchyně je taktéž bohatá na mořské plody, přičemž zde budete mít jistotu, že jsou veškeré pokrmy čerstvé a ryba kterou máte na talíři ještě před nedávnem plavala poklidně v moři. Je taktéž nutno podotknout, že veškeré masové pokrmy jsou velmi lehké a zasytí tak akorát.

Faliraki – město diskoték a nočního života

Pokud preferujete aktivní dovolenou plnou tance a zábavy, určitě vyražte do města Faliraki, jenž leží 15 kilometrů od hlavního města Rhodos. V noci toto město ožívá hlasitou hudbou a přílivem jak místních, tak turistů. Město nabídne nespočet diskoték, restaurací a předeším barů s rozsáhlou nabídkou koktejlů, místních vín a destilátů.

Prasonisi aneb nejkrásnější pláže Řecka

Ne nadarmo se o Řecku říká, že skýtá ty nejkrásnější pláže v Evropě. Na nejjižnějším cípu ostrova Rhodos leží vyhlášená písečná pláž Prasonisi, které se též přezdívá ,,Polibek dvou moří”. U této pláže se stýkají Egejské a Středozemní moře a představuje nádhernou podívanou na tento přírodní úkaz.

Rhosos jako výchozí bod do dalších destinací

Ostrov Rhodos má unikátní strategickou polohu a ze zdejších přístavů se mohou turisté pohodlně vydat na další malebné ostrovy. Nabízí se zejména ostrov Symi či výlet na pravoslavný kláštěr Panormitis. Rhodos může rovněž posloužit jako výchozí bod pro cestu na turecký ostrov Marmaris.

Krajina ostrova Rhodos Krajina ostrova Rhodos

© www.pixabay.com

Tip na závěr

Cesta na ostrov Rhodos je zárukou bezchybné dovolené plné vynikajícího jídla, zábavy a kulturních památek. I když se však jedná o evropskou destinaci, rozhodně nepodceňte řádnou přípravu na dovolenou v podobě kvalitního cestovního pojištění. Cestovní pojištění vás zajistí pro případ nenadálého onemocnění či úrazu, stejně tak může poskytnout úhradu nákladů v případě ztráty zavazadel či například zpoždění plánovaného letu.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená v Řecku

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do Řecka je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do Řecka.